Czytam sobie ma już 10 lat! Jest co świętować.

 Wtorek, zaczynamy listopad i jak to zwykle w tym czasie, naszło mnie na wspominki. Dzieciaki coraz więcej rozumieją i zaczynają zadawać konkretniejsze pytania. Jako, że jesteśmy na etapie nauki czytania, ostatnio Klara zapytała jaka była pierwsza książka, jaką przeczytałam. Nie musiałam się zastanawiać - Quo Vadis. Dziwny wybór jak na pierwszą lekturę, ale mój dziadek uważał, ze to dzieło wybitne, które trzeba poznać. No, ale wtedy nie było takich serii jak Czytam sobie. Dlatego z okazji dziesięciolecia serii, postanowiłam Wam jeszcze bardziej ją przybliżyć.


Czytam sobie

Już parę razy miałam okazję zachwalać tę serię. Uwielbiam ją! Jest fenomenalna. Mądra, ciekawa i wciągająca. Sama sięgam po nią z największą przyjemnością i niezmiernie cieszy mnie, że Klara też zaczyna interesować się tą serią.

Co w niej takiego wyjątkowego?

Różnorodność! To nie jest jeden autor piszący podręcznik do nauki czytania, czy inny elementarz ;-). W tej serii mamy do czynienia z różnymi autorami, różnymi tematami i różnymi ilustracjami. Wszystko po to aby zachęcić dzieci do czytania i to do czytania samodzielnego!Gra Pierwsze Słowa.

Dzisiaj korzystając z dnia wolnego, przez prawie cały dzień graliśmy w grę Pierwsze Słowa. Nie sądziłam, że układanie liter w słowa będzie takie wciągające! Janek co prawda nie poczuł mojego entuzjazmu, ale przynajmniej dał trochę pograć Klarze. Moja córka natomiast była zafascynowana grą i gdyby nie moje obowiązki pewnie gralibyśmy cały dzień!


Jeśli chodzi o same zasady gry to zależą one głównie od nas i tego na jakim poziomie czytania jest dziecko. W przypadku Janka próbowałam go zachęcić do poznania liter i niektóre zaczyna już rozpoznawać. W przypadku Klary mogłyśmy pokusić się o trudniejsze zadania tj. układanie wyrazów na podstawie wzorów. Gra zawiera również karty z samymi ilustracjami bez podpisów co utrudnia ułożenie wyrazu.

Jak widzicie tak naprawdę wszystko zależy od tego, co chcemy przepracować z dzieckiem. Czy są to same litery, czy może rozróżnianie samogłosek i spółgłosek. Gra Pierwsze słowa oferuje bardzo wiele możliwości.

Zgarnąć z półki?

Zarówno sama seria Czytam Sobie, jak i gra Pierwsze Słowa są rewelacyjne. Wierzę, że niejednemu dziecku pomogą przełamać barierę strachu i niechęci przed czytaniem. Dlatego gorąco zachęcam Wam aby po nie sięgnąć!
Komentarze

  1. Ta seria jest naprawdę świetna i na pewno znajdzie swoich odbiorców.

    OdpowiedzUsuń
  2. Jest się czym zachwycić.

    OdpowiedzUsuń
  3. Na pewno jest się czym zainteresować.

    OdpowiedzUsuń
  4. To bardzo udany polski cykl.

    OdpowiedzUsuń
  5. Polecam tę serię dalej.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl