Nauka literek dawno nie była tak fajna. Muminki. ABC

 Piątek. Święto narodowe. Jedenasty listopada uczciliśmy odśpiewaniem hymnu. Fajnie, że dzieciaki coraz więcej rozumieją i można już z nimi sensownie pogadać o patriotyzmie i historii Polski. Mam nadzieję, że dzięki wartościom jakie staram się im przekazać będą rozumiały co to znaczy być Polakiem. Zarówno z tej dobrej, jak i złej strony.

Dzisiaj postanowiłam przedstawić Wam wyjątkową książkę, która wzbudziła we mnie pewne wzruszenie. Dlaczego? Zapraszam do recenzji.

Muminki. ABC.

Muminki znają wszyscy i wszyscy też wiedzą jak ważne miejsce zajmują w naszej kulturze. Myślę, że w pewien sposób nie da się żyć bez Muminków, bo i tak prędzej, czy później dopadnie nas strach przed Buką, nie sądzicie ;-)? Dlatego odkrywając najnowszą książkę z tymi bohaterami byłam poruszona tym, jak wpływają one na moje dzieci.

Poznaj litery z Muminkami.

Jesteśmy na etapie nauki czytania i pisania, więc ten tytuł idealnie wpasował się do naszych zainteresowań. Klara najpierw sama sięgnęła po tę książkę, mozolnie i z trudem czytając kolejne litery, ale... chociaż to jej pierwsze kroki w stronę samodzielnego czytania, przeglądała ją również z wielką przyjemnością, co dało jej dodatkową satysfakcję.

Trzeba zauważyć, ze teksty nie są proste w odbiorze. To nie jest typowy elementarz, w którym wszystko jest klarowne i konkretne. W tej książce mamy do czynienia z metaforami i odniesieniami, których najmłodsi mogą po prostu nie zrozumieć. Niemniej jednak (co widziałam na przykładzie Klary), dzieci chętnie sięgają po tę książkę, odkrywając zupełnie nowy świat.Zgarnąć z półki?

Ja jestem zachwycona. Już same ilustracje zachwycają. Co do tekstów to tutaj trzeba mieć na uwadze preferencje i wrażliwość dziecka, ponieważ maluchy lubiące konkretne historie (tak jak Janek) mogą być trochę zagubione podczas lektury i po prostu się nudzić. Jeśli jednak (tak jak Klara), Wasze dzieci lubią Muminki i chętnie poznają ich przygody (w różnych formach) to ta książka będzie zdecydowanie dla Was.

Tytuł:              Muminki. ABC.

Tekst:              Annika Sandelin

Ilustracje:        Tove Jansson

Tłumaczenie:   Katarzyna Huzar-Czub 

Wydawnictwo: HarperKids Polska

Premiera:         26.10.2022Komentarze

 1. To wydanie jest niezwykle urocze.

  OdpowiedzUsuń
 2. Taki alfabet to rewelacja.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ta propozycja jest genialna.

  OdpowiedzUsuń
 4. To wspaniały powrót do lat dzieciństwa.

  OdpowiedzUsuń
 5. Idealnie sprawdzi się w roli prezentu.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl