Jedna z najbardziej epickich serii powraca! Brandon Mull znowu w akcji!

 Poniedziałek zaczął się całkiem nieźle, a przynajmniej nie mogę sobie zarzucić, że nic nie robiłam ;-). To chyba kolejny dłuższy weekend tak motywuje mnie do działania. A Wam jak rozpoczął się tydzień?

Dzisiaj chciałabym przedstawić Wam serię, którą niezmienne jestem oczarowana. Zresztą książki tego autora można brać w ciemno, wiadomo że będą dobre ;-).


Pięć królestw. Brandon Mull.

Tego autora miałam przyjemność poznać stosunkowo nie dawno przy lekturze Smoczej Straży, czyli kontynuacji serii o Baśnioborze. Zaczynając swoją przygodę z książkami Brandona Mulla nie rozumiałam tego ciągłego zachwytu (pojawiał się zawsze na pierwszym miejscu ilekroć ktoś pytał o fajne serie fantasy dla dzieci i młodzieży). Zrozumiałam już po pierwszych stronach. Rozmach z jakim tworzone są te historie oraz porywająca fabuła po prostu nie pozwalają się od nich oderwać.

Smoczą Straż przeczytałam jednym tchem. Dlatego kiedy zobaczyłam Pięć Królestw wiedziałam, że muszę się przekonać, czy Brandon Mull umie napisać coś jeszcze różnie ciekawego - umie.

To nie jest nowa seria.

Pięć Królestw miało już swoją premierę w Polsce w 2014 roku, ale Wydawnictwo Wilga postanowiło wydać tę serię w nowej odsłonie. I bardzo dobrze! Moim zdaniem już same okładki prezentują się fantastycznie, a dzięki temu, że ta historia ma swoją reedycję może dotrzeć do zupełnie nowych fanów. 

O czym jest Pięć Królestw?

O Colu, który podczas nocy Halloween zostaje uprowadzony do zupełnie nowego świata, w którym magia jest na porządku dziennym. To tak w bardzo dużym skrócie, bo jak się pewnie domyślacie, chłopak wcale się tam nie nudzi. Okazuje się bowiem, że w Obrzeżach (czyli miejscu, do którego trafił) nie tylko magia jest dozwolona, ale i niewolnictwo. Główny bohater szybko uczy się zasad panujących w tym dziwnym świecie między rzeczywistością a snem i niestety jak to zwykle bywa prawa niewiele mają wspólnego ze sprawiedliwością.

Łupieżcy Niebios

Tu historia się zaczyna. Cole trafia w bardzo specyficzne miejsce (nawet jak na Obrzeża), ponieważ Łupieżcy Niebios zajmują się plądrowaniem zamków latających po niebie. Brzmi ciekawie, prawda? Tylko, że nigdy nie wiadomo, co w takim zamku może się znajdować. Raz może być zupełnie pusty, innym razem najeżony pułapkami. To tam Cole poznaję Mirę, z którą łączy swoje plany ucieczki oraz dalszego podróżowania. Nie powiem Wam oczywiście dlaczego główny bohater podjął taką decyzję, bo odebrałabym Wam przyjemność z lektury ;-).

Błędny Rycerz

W drugim tomie Cole nie ustawie w poszukiwaniu swoich przyjaciół z poprzedniego życia. Jednak sytuacja w Obrzeżach sprawia, że jego plany diametralnie się zmieniają. Teraz ważniejsze jest ocalenie tego świata. Podczas swojej podróży zyskuje nowych sojuszników oraz wiedzę o miejscu, w którym aktualnie (wbrew swojej woli) musi przebywać. Misja Cola trwa dalej, a jego przeznaczenie prowadzi go do kolejnego królestwa.

Zgarnąć z półki?

Jeśli jeszcze nie poznaliście twórczości Brandona Mulla to seria Pięć Królestw jest zdecydowanie dobrą propozycją na początek. Zresztą każda książka tego autora jest odpowiednia żeby zacząć przygodę z jego twórczością ;-). Jednak jeśli mam być szczera to chyba właśnie to chyba właśnie ten cykl należy do moich ulubionych. Dlatego gorąco zachęcam Was do lektury!

Tytuł:              Pięć Królestw

Autor                Brandon Mull

Tłumaczenie:    Rafał Lisowski

Wydawnictwo:  Wilga

Premiera:         23.03.2022Komentarze

 1. Wszystkie książki autora są bardzo ciekawe.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem zachwycona tym cyklem.

  OdpowiedzUsuń
 3. To są naprawdę zachwycające lektury.

  OdpowiedzUsuń
 4. Będę polecać te wydania.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bez wątpienia jest się czym zainteresować.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl