Piraci stu braci. Towarzyska gra karciana od Alexandra.

 Środa. Jakoś po długim weekendzie  nie mogę się zdecydować w co najpierw włożyć ręce. Może ogarnęłabym pokój dzieciaków? Ale sterta prania też wygląda kusząco. W kocu pewnie i tak zacznę wszystko i nie skończę niczego, też tak macie ;-)?

Dzisiaj chciałabym Wam przedstawić super grę karcianą, która wnosi wiele emocji podczas rozgrywki, ale co tu się dziwić, skoro gra o piratach!


Piraci Stu Braci. Towarzyska gra karciana.

Zabawa w piratów zawsze jest fajna. A jak jeszcze można z łóżka zrobić swój statek i pływać po całym pokoju... no sami wiecie o co chodzi. Dlatego kiedy zobaczyłam w nowościach Alexandra tę grę, wiedziałam, że musimy w nią zagrać!

Zasady okazały się bardzo proste. Tak w skrócie: musimy dopasować do karty pirata leżącej na stole jedną kartę z naszej ręki (mamy ich 5 na ręce), która (uwaga, bo to bardzo ważne!) różni się TYLKO JEDNYM szczegółem od karty głównej. Osoba, która pozbędzie się wszystkich kart z ręki dostaje 20 dukatów, kolejna 15, ostatnia 10. Gra jednak trwa dalej, a kończy się dopiero kiedy skrzynia (pudełko) zostanie puste. Wygrywa osoba, która zdobędzie najwięcej dukatów. Proste, prawda?


No nie do końca, bo w obu przypadkach nie udało mi się bezbłędnie dopasować piratów, dlaczego? Przyjrzyjcie się uważnie ;-) Na Wasze odpowiedzi czekam w komentarzu :-).

Jest też karta bomby, która pozwala na położenie dowolnej karty na stosie. Niestety, jest tylko jedna w talii, więc resztę rozrywki trzeba kombinować samemu ;-).Gra oczywiście ma różne warianty rozgrywki. Dzięki temu można nieco urozmaicić sobie zabawę, np. możemy szukać załogi dla kapitana statku. Zasady są bardzo podobne, ale już nie kładziemy kart na siebie tylko obok, tak aby wszyscy ludzie z załogi byli widoczni.Zgarnąć z półki?

Jak widzicie Piraci stu braci to bardzo prosta i dynamiczna gra karciana, przy której nie można się nudzić. Twórcy zadbali również o odpowiedni klimat podczas rozgrywki, jaki? Trzeba krzyczeć jak prawdziwy pirat! Także jak najbardziej polecam!


Komentarze

 1. Chętnie zwrócę uwagę na tę grę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Na pewno jest się czym zachwycić.

  OdpowiedzUsuń
 3. Paulina Kwiatkowska5 listopada 2022 13:12

  Ta gra niewątpliwie jest naprawdę świetna i na pewno znajdzie swoich odbiorców.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuję bardzo za polecenie tej gry.

  OdpowiedzUsuń
 5. Idealnie sprawdzi się na różne okazje w roli prezentu.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl