Idealna propozycja dla młodych rysowników. Recenzja rysowanie kawaii.

 Wtorek. Po tygodniu siedzenia z Jankiem w domu, dojrzałam (z baaaardzo daleka ;-)) jak wiele rzeczy będę musiała w końcu zrobić. Bo wiecie jak to jest, niby siedzi się w domu, a jakoś nie ma na nic czasu. Mamo to, mamo obiad, mamo poczytaj, mamo, chodźmy na spacer i tak cały dzień. Aż w końcu wybija 15 i jedziemy po Klarę. I tak w kółko. A Wam jak mija listopad? Mam nadzieję, ze zdrowie dopisuje :-)

Dzisiaj chciałabym przedstawić Wam idealną książkę dla młodych rysowników, zwłaszcza fanów mangowych tematów. Ciekawi? Zapraszam do recenzji.


Rysowanie kawaii.

Żeby nie było, od razu pragnę sprostować, że nie zmuszam dzieci do czytania, czy rysowania mang. Same widzą, że czytam i zaczyna ich to interesować. Dlatego znając zainteresowania i zdolności Klary, postanowiłam sprawić jej parę pomocy, które ułatwią jej rysowanie w tym konkretnym klimacie. 

Rysowanie kawaii jest tak naprawdę bardzo proste. Rysunki muszą być urocze i łatwe do wykonania. Parę kresek, kropek, zawijasów i mamy pięknego kotorożca. Chyba nie muszę Wam mówić, że Klara była zachwycona tą książką ;-)?


Jak widzicie poziom jest wystopniowany. Zaczynamy od prostych rysunków, kończąc na nieco bardziej zaawansowanych. Chociaż powiem Wam szczerze, że nawet mając wprawioną rękę, niektóre linie trzeba poćwiczyć parę razy. Dobrze, że jest sporo miejsca do tego ;-).

Zgarnąć z półki?

Jeśli macie w domu dziecko, które lubi rysować to jak dla mnie jest to pozycja obowiązkowa. Najmłodsi fajnie się angażują w rysowanie w stylu kawaii (czyli słodko-urocze). Natomiast jeśli jeszcze nie wiecie, czy Wasze dzieci lubią rysować to tak książka również jest idealna propozycją. Proste instrukcje, spektakularne afekty, które można zrobić dosłownie w paru pociągnięciach ołówka. Każdy powinien się skusić. Polecam.


A jeśli szukacie innych pomocy i inspiracji, koniecznie zajrzyjcie na TaniaKsiążka.pl
 

Komentarze

Prześlij komentarz

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl