Nie masz czasu na czytanie bajek przed snem to propozycja idealna dla Ciebie!

 Piątek. Zawsze kiedy wolne wypada na tygodniu potem nie mogę się jakoś zebrać i mam wrażenie, że dni tygodnia zmieniają kolejność. Chociaż oficjalnie wiedziałam, ze dzisiaj zaczyna się weekend, myślami byłam przy czwartku. Też tak macie?

Dzisiaj chciałabym Wam przedstawić super serię książek idealnych do czytania przed snem. Dlaczego? Już Wam wszystko mówię :-)


Bajki 5 minut przed snem

Tak naprawdę nic szczególnie nowego Wam nie pokażę, bo o tej serii miałam już okazję pisać na blogu, ale tym razem pojawiło się coś zupełnie fantastycznego! Idealnego na rozbudzenie dziecięcej wyobraźni.

My Little Pony

No tutaj zaskoczenia też nie ma. Nowa seria o kucykach podbiła serce niejednego dziecka. Sama nie wiem ile już razy czytaliśmy opowieść filmową My little pony. Temat chwytliwy, uroczy to nie ma się co dziwić, że twórcy zadbali o rozwój tej historii. Kiedy Klara zobaczyła tę książkę od razu zabrała się za przeglądanie i dopóki nie skończyła, absolutnie nie można było jej przeszkadzać. Sama chciała nacieszyć się przygodami swoich ulubionych bohaterów.

W tej części serii mamy aż 6 opowiadań o Sunny i jej przyjaciołach. Przyznam Wam się szczerze, że nie śledzę na bieżąco serialu, który wychodzi na Netflixie, więc nie wiem, czy jest on w jakiś sposób połączony z książką. Ważniejsze jest jednak to, że podczas lektury dostajemy pełniejszy obraz życia mieszkańców Equestrii, a co za tym idzie można bardziej wsiąknąć w ten świat ;-).

Jak schwytać...

Zazwyczaj książki z serii Bajki 5 minut przed snem opowiadają historię z jednego świata. Może być to Bing, My little pony, Kot-o-ciaki, ale tym razem Harper Kids zdecydował się na wydanie nieco inne książki. Ogólnie temat jest zachowany, ponieważ w każdej historii występuje element schwytania, ale stworzenia, których dotyczą te polowania są totalnie różne.
Nie wiem ile razu czytałam już dzieciakom tą książkę. Powiem Wam tylko, że w tym przypadku tytuł jest trochę zdradliwy, bo to wcale nie jest 5 minut, zwłaszcza kiedy dzieci domagają się czytania kolejny raz z rzędu!

Zgarnąć z półki?

Co do tej serii nie ma żadnych wątpliwości. Ona po prostu musi znaleźć się w każdej domowej biblioteczce!

Tytuł:               My little pony/ Jak schwytać

Seria:               Bajki 5 minut przed snem

Wydawnictwo:  Egmont

Premiera:          19.10.2022Komentarze

 1. Te książki są naprawdę świetne.

  OdpowiedzUsuń
 2. Są super dla dzieci w różnym wieku.

  OdpowiedzUsuń
 3. Paulina Kwiatkowska5 listopada 2022 13:22

  Obie propozycje są bardzo ciekawe.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jest co czytać dzieciom przed snem.

  OdpowiedzUsuń
 5. Lubię poznawać przygody nowych bohaterów.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl