Najlepsza książka dla dzieci, jaką ostatnią czytaliśmy!

 Poniedziałek. Jak ten czas leci, jutro już zaczyna się listopad. A przecież dopiero co rozpoczynał się nowy rok szkolny! Zaraz przecież święta! Ja sama rozglądam się już za fajnymi kalendarzami adwentowymi. Kiedy poleciał ten czas, nie wiem.

Nam to na pewno przy dobrej lekturze ;-). Dlatego dzisiaj chciałabym Wam przedstawić książkę, która jest absolutnym bestsellerem i czytamy ją niemal codziennie. Co tak pochłonęło moje dzieci? Matematyka i zwierzęta!


365 pingwinów

Widziałam tę książkę parę razy na relacjach znajomych, ale jakoś nie sądziłam żeby spodobała się moim dzieciom. Bądź co bądź to jeszcze maluchy, które niewiele mają wspólnego z matematyką. Jak zwykle się pomyliłam. Okazuje się, że pingwiny, matematyka i ekologia to bardzo chwytliwy temat, który nie może się znudzić.

Wyobraźcie sobie, że od pierwszego stycznia do trzydziestego pierwszego grudnia, codziennie przyjeżdża kurier, który wręcza Wam paczkę z pingwinem. Brzmi absurdalnie, prawda?  Ale właśnie taką historię opowiada 365 pingwinów. Co z tego wynikło, dlatego pingwiny trafiały do jednej i tej samej rodziny oraz dlaczego zdecydowały się na taką podróż, możecie się dowiedzieć tylko podczas lektury tej pasjonującej książki!

Nie tego się spodziewałam

Liczenie pingwinów, myślałam że to będzie głównym tematem tej historii, ale szybko okazało się, że to tylko temat poboczny, bo tak naprawdę rodzina, która musi zająć się taką ilością zwierząt ma zdecydowanie poważniejsze problemy niż samo liczenie,
Nie spodziewałam się tak zabawnej i błyskotliwej opowieści. Nie dziwi mnie, że jest tak lubiana i chętnie czytana przez wszystkie dzieci. Dzięki niej można dowiedzieć się nie tylko czego pingwiny potrzebują do życia, ale również ile to jest dwanaście tuzinów.

Zgarnąć z półki?

Jak dla mnie jest to genialna propozycja do przeczytania i sama już powoli czytam ją z pamięci. Patrząc na to ile książek mamy w naszej biblioteczce, naprawdę uważam 365 pingwinów za jeden z bestsellerów! Także koniecznie sięgnijcie!

Tytuł:              365 pingwinów

Autor                Jean-Luc Fromental

Tłumaczenie:    Jarosław Wróbel

Wydawnictwo:  Tatarak

Premiera:         12.11.2021


A jeśli szukacie innych wspaniałych książek na jesienny wieczór koniecznie zajrzyjcie do księgarni Antmag.pl

Komentarze

Prześlij komentarz

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl