Czy Robin Hood miał córkę? Recenzja komiksu Toska z Lasu.

 Dzień dobry we wtorek. Nie było mnie parę dni, ale przygotowuję się do zimy, a że mieszkam w domu jednorodzinnym muszę przedsięwzięć konkretne działania ;-). Myślę, że jeszcze parę dni i wszystko będzie gotowe. A Wy, szykujecie się już na nadchodzące mrozy? Czy może zapobiegliwie zrobiliście to już w wakacje. Jakie macie pomysły na przetrwanie tego trudnego czasu? Koniecznie dajcie znać :-).

Dzisiaj chciałabym Wam przedstawić kontynuację pewnej serii, która zajmuje wyjątkowe miejsce na mojej półce. Dlaczego? Już wyjaśniam :-),

Toska z lasu.

O Tosce z Lasu miałam już okazję pisać. Fajna, nietuzinkowa historia z wieloma odcieniami rzeczywistości. Lucilla poznaje Toskę i jej brata Rinaldo, kiedy Ci włamują się do zamku jej ojca. Od tamtej pory cała trójka bardzo się zaprzyjaźniła i postanawiają wyruszyć w podróż do pewnego klasztoru. Jakie przygody spotkają ich po drodze? Czy przeszłość Toski i jej brata kryje jakieś tajemnice? No i czy cała podróż pójdzie gładko i bez problemów, możecie dowiedzieć się z najnowszego tomu Toska z Lasu. Spiski, ucieczki, tajemnice i porwaniaDbałość o szczegóły.

Podoba mi się ta historia i bohaterowie, którzy w niej występują, ale najbardziej podoba mi się to, ze autorka zadbała o stworzenie odpowiedniego klimatu i dbałość o szczegóły. Przykładem może być to, że kiedy główni bohaterowie docierają do klasztoru, zanim zjedzą posiłek musze odmówić modlitwę po łacinie! Akcja komiksu toczy się w XIV wieku, więc jak sami rozumiecie takie gesty mają olbrzymie znaczę dla odpowiedniego wydźwięku historycznego.Zgarnąć z półki?

Toska z Lasu to naprawdę wciągająca historia. Dlatego warto po nią sięgnąć. Zwłaszcza, że w drugim, najnowszym tomie tyle się dzieje! ;-) Już nie mogę się doczekać kolejnej części!


Tytuł:                Spiski, ucieczki, tajemnice i porwania

Seria:                Toska z lasu

Autor                Teresa Radice

Ilustracje:         Stefano Turconi

Tłumacz:           Agata Cieślak

Wydawnictwo:  Egmont

Premiera:        07.09.2025Komentarze

Prześlij komentarz

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl