Minecraft bez ekranu? To da się zrobić! Recenzja Minecraft. Zadania z naklejkami. (dużo zdjęć)

 Piątek. Zapowiada się bardzo fajny weekend. Ma być ciepło, słonecznie i w ogóle fajnie. Trzeba korzystać, bo prognozy zapowiadają przyjście tej brzydszej i zimniejszej jesieni. Macie jakieś plany? Czy może spontaniczna wycieczka do lasu ;-)?

Przygotowując się na chłodniejsze dni, a co za tym idzie, siedzenie w domu, chciałam Wam dzisiaj przedstawić Minecraft. Zadania z naklejkami. Czyli, jednaj z najbardziej fajowskich serii ;-).


Minecraft. Zadania z naklejkami.

Nadszedł ten czas. Janek zaczął interesować się Minecraftem. Koszulki, które wybiera sa z creeperami. Książki, które wybiera są o bohaterach z tej serii. Zabawki, które wybiera często nawiązują jakoś do tego świata. Dlatego, za w czasu, postanowiłam zaopatrzyć się w rzeczy związane z Minecraftem. A że pisałam Wam już wcześniej o tej serii, wiedziałam, że to strzał w dziesiątkę.

Co zrobił mój syn po otworzeniu pudełka ? Zabrał wszystko do pokoju i tyle go widziałam ;-). Na szczęście potrzebuje jeszcze trochę pomocy przy odklejaniu naklejek, bo jakby mógł to robić sam to pewnie zniknął by na dobre ;-).

Bardzo fajna jest różnorodność tych książek, chociaż coś mi się wydaje, że prawdziwi fani Minecrafta będą chcieli mieć od razu całą kolekcję ;-). Zadania w tej serii są bardzo różne. Czasami wystarczy dokleić postać w odpowiednie miejsce. Innym razem musimy wykeraowac od podstaw np. schron. Wszystkie te zadania są bardzo angażujące, utrzymane w klimacie Minecrafta no i oczywiście arcyciekawe. Sama wkręciłam się w wykonywanie ich i nie mogłam się od nich oderwać!


Minecraft dla dziewczynek.

To nie jest tak, że Klara w ogóle się nie zainteresowała tymi książkami. Jej też podoba się koncepcja Minecrafta, ale ostatnio zajmują ją bardziej lalki niż tego typu rzeczy, więc bez awantury zgodziła się aby to Janek przejąć inicjatywę w wykonywaniu zadań. Znam parę dziewczynek, które lubią Minecrafta, ale znam też takie, które zupełnie się w tym nie odnajdują. I jedno i drugie jest jak najbardziej okey. Przecież nie trzeba lubić tego, co inni, prawda :-)?

Zgarnąć z półki?

Przed nami trudny czas. Nikt nie wie jak to będzie z tą nauką zdalną, ale groźba wydaje się realna. Dlatego moim zdaniem warto zaopatrzyć się w pomoce, które zachęcą dzieci do książek pobudzając ich wyobraźnię. Czyli właśnie takich jak Minecraft. Zadania z naklejkami.

Seria:                MINECRAFT

Autor                Craig Jelley

Ilustracje:         Ryan Marsh

Tłumaczenie:    Anna Hikiert

Wydawnictwo:  Harperkids Polska

Premiera:         24.03.2021

 


Komentarze

 1. Seria z naklejkami jest naprawdę super.

  OdpowiedzUsuń
 2. Naklejki zawsze są super.

  OdpowiedzUsuń
 3. Idealnie sprawdzają się w roli prezentu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Na pewno jest to super sposób na spędzenie wolnego czasu.

  OdpowiedzUsuń
 5. Minecraft to niezwykle popularna gra.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl