Najlepsza gra dla dzieci trenująca cierpliwość. Recenzja gry Balans od Alexandra.

 Środa. Coś tak w kościach czułam, że piękna złota jesień szybko się skończy, ale muszę Wam powiedzieć, że w takich okolicznościach gorąca herbata smakuje wyjątkowo dobrze. Czas wyciągnąć domowe umilacze czasu i posiedzieć spokojnie w domu.

Dzisiaj postanowiłam przedstawić Wam grę, która od dawna zajmuje szczególne miejsce w naszym życiu. Kiedyś zakupiłam jedna z podstawowych wersji na próbę. Wtedy nie wiedziałam, że tyle wniesie do naszego życia. Co takiego sprawiła i jak się nazywa, zaraz Wam wszystko powiem.


Balance - castle/zamek

Gra w balans, bo o niej mowa to rozrywka, która wymaga cierpliwość, zręczności i planowania. My zaczynaliśmy od żółwia. Alexander stworzył całą serię gry w balans z różnymi motywami. Ja zdecydowałam się na zamek, bo ostatnio moje dzieci mają fazę na opowieści w tym klimacie, ale do wyboru macie Meduzę, czyli podwodny świat i kota.

Gra jest bardzo prosta. Stawiamy podstawę rzucamy kostka i dokładamy do klocek w odpowiednim kolorze. Proste prawda? Nie takie proste, jak może się wydawać, ponieważ można ułożyć tylko jeden klocek, a jak wiadomo musi być zachowany balans 😉.Czego uczy gra w balans?

Tak jak już Wam wcześniej wspomniałam, na pewno cierpliwości. Jednak warto również wspomnieć o tym, że ta gra wspomaga motorykę małą, czyli praktyczne ćwiczenia w zakresie koordynacji i precyzji ręki. Bardzo fajnie sprawdza się u nawet u starszaków, którzy zaczynają swoją przygodę z nauką pisania.

Zgarnąć z półki?

Tak! Chociaż muszę Was ostrzec, dzieci czasami złoszczą się na zawalona konstrukcje 😉. Poza tym gra jest rewelacyjna i bardzo przyjemniej spędza się z nią czas.
Komentarze

 1. Dziękuję za polecenie tej propozycji.

  OdpowiedzUsuń
 2. Na pewno jest się czym zainteresować.

  OdpowiedzUsuń
 3. Idealnie sprawdzi się w roli prezentu dla dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 4. Na pewno będę polecać ją dalej.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl