Dzieci chcą to wiedzieć! Recenzja serii Chcę wiedzieć więcej od Harper Kids.

 Pamiętacie, jak wczoraj cieszyłam się na ostatnie dwa dni pracującego tygodnia? Dzisiaj cieszę się jeszcze bardziej ;-). Miał tak intensywny dzień, że padam z nóg, więc mój wolny (dzieci już śpią) skończy się tak szybko jak się zaczął ;-). A Wam jak minął czwartek?

Dzisiaj chciałabym przedstawić Wam serię, na którą Klara trochę się obraziła, za to Janek jest nią wporst zachwycony. Ciekawi, co tak bardzo ich poróżniło? Zapraszam na recenzję.


Chcę wiedzieć więcej!

Miałam przyjemność pisać już o tej serii  odnośnie książek o pracy mózgu i śnie. Już wtedy Janek bardzo je polubił i chętnie po nie sięga. Wydaje mi się nawet, że już w tym momencie zna je na pamięć, ponieważ potrafi je (bezbłędnie) cytować. Nie powiem, że nie jestem dumna z czterolatka, który wie co to jest faza REM, czy układ limfatyczny ;-). Dlatego, kiedy dowiedziałam się, że Harper Kids kontynuuje tę serię zabierając się za kolejne ważne i ciekawe tematy, wiedziałam że na pewno po nie sięgniemy.

Zacznę od Sekretów Zmarłych, ponieważ nie będzie tu aż takiego wielkiego zaskoczenia ;-), ponieważ pochówek jest dla nas czymś zupełnie normalnym. Bardzo podobało mi się to, że w książce uwzględniono różne części świata, a nawet epoki. Wiadomo, najsławniejsze są mumie, ale czy wiecie, że nie tylko Egipcjanie chowali w ten sposób swoich zmarłych? Nie? To koniecznie zajrzyjcie do Sekretów Zmarłych tam dowiecie się wszystkiego ;-).Druga książka opowiada natomiast o tym Jak zostać szpiegiem? I to przy niej moje dzieci miały skrajne odczucia. Dlaczego, już Wam mówię :-). Zacznę jednak od tego, ze jest to bardzo wartościowy tytuł. Nie wiedziałam np. że słowo szpieg zaczerpnięto z języka niemieckiego. Ani ze mózgi osób trudniących się tym zawodem pracują nieco inaczej niż zwykłych ludzi. Wszystkie informacje w niej zawarte są bardzo ciekawe. Sama nie mogłam oderwać się od lektury!


Co więc tak bardzo poróżniło moje dzieci w kwestii tej książki. No cóż, bardzo szybko okazało się, że lepszym szpiegiem byłby Janek, ponieważ Klara (kiedy tylko dacie jej na to okazję) opowie Wam całe swoje życie ;-).

Zgarnąć z półki?

Tak, zdecydowanie! Jest to kolejna seria warta uwagi. Masa informacji, fajnie wydana, samym wyglądem kusi do sprawdzenia, co kryje się w środku. Nie można się od nich oderwać!

Tytuł:               Sekrety zmarłych/Jak zostać szpiegiem?

Seria:                Akademia Mądrego Dziecka/Chcę wiedzieć więcej 

Autor                Farinella Matteo

Ilustracje:        Farinella Matteo

Tłumaczenie:    Nicewicz Ewa

Wydawnictwo:  Harperkids Polska

Premiera:         12.10.2022

Komentarze

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl