Czy każdy może zostać jutuberem?

 Niedziela. Poleniłam się dzisiaj. Nawet udało mi się zakopać na chwilę pod kołdrą! Czyli dzień można zaliczyć do udanych ;-). A jak Wam minął weekend? Korzystaliście ze sprzyjającej aury, czy raczej już bunkrujecie się w domu?

Dzisiaj chciałabym Wam przedstawić książkę, która bardzo mnie zaskoczyła. Czym? Zapraszam na recenzję :-).


Tata Oli...

Sporo słyszałam o tej serii, ale miałam wrażenie, że nie będzie (jeszcze) odpowiednia dla moich dzieci. Kiedy parę dni temu usłyszałam od Klary, że "dała łapkę do góry, bo lubi te filmiki", wiedziałam że znowu niepostrzeżenie przeszliśmy na kolejny etap w dorastaniu.

Tata Oli zostaje jutuberem to seria stworzona przez Thomasa Brunstroma i Thorbjorna Christoffersona. Opowiada o pewnym tacie, który dzielnie wkracza w świat dzieci i próbuje mu sprostać!

Jak już Wam wspominałam, zaskoczyła mnie ta książka. Wiele się słyszy o ludziach pragnących sławy za wszelką cenę. Ba! Najnowsze badania udowodniły, że większość młodzieży myśli o zastaniu jutuberem. Co więc może zrobić dorosły facet w świecie jutuba, lajków, fallowersów i innych takich? Może próbować ;-).

Kiedy byłam mała...

Dziwiło mnie to, że moi rodzice nie ogarniają pracy na komputerze. Denerwowało mnie to, że nie wiedzieli o czym mówię. Sądziłam, że jak będę dorosła nie pozwolę sobie na takie... zacofanie. Tymczasem czytając Tata Oli zostaje jutruberem okazało się, że moje dzieci jeszcze dobrze nie zaczęły przygody z Internetem, a ja już jestem w tyle z wieloma nowościami. Jak to się stało nie wiem!

Bardzo fajne w tej serii jest to, że tata Oli próbuje sprostać nowym wyzwaniom z typową dorosłą logiką. Wszystko analizuje, opracowuje plan, przygotowuje rekwizyty i... nic. Bo w dzisiejszym świecie liczy się coś, czego my dorośli nie rozumiemy, odpowiednie podejście do życia ;-).

Zgarnąć z półki?

Czy Tata Oli został jutuberem? Na to pytanie znajdziecie odpowiedzieć tylko sięgając po najnowszy tom z tej serii. Ja za to mogę Wam powiedzieć, czy warto ją przeczytać. Odpowiedzieć jest tylko jedna - oczywiście, że tak :-).

Tytuł:               Tata Oli zostaje jutuberem

Autor:               Thomas Brunstrom i Thorbjorn Christofferson

Tłumacz:          Edyta Stępokwska

Wydawnictwo:   Dwukropek

Premiera:          14.09.2012


A jeśli szukacie zapasów ksiażkowych na nadchodzącą jesień to koniecznie zajrzyjcie do nowości Taniej Książki.
Komentarze

Prześlij komentarz

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl