Czy bliźniaczki powinny grać przeciwko sobie w pokera? Recenzja mangi Kakegurui 15.

 Mangowy czwartek! Za oknem pochmurno i nieprzyjemnie. Mimo to mamy dzisiaj w planach spacer po skarby jesieni, przyłączycie się? Jeśli macie ochotę to zapraszam na mojego instagrama, tam na pewno będzie relacja z tego wydarzenia ;-).

Dzisiaj postanowiłam przedstawić Wam kolejny tom Kakegurui. Historii o hazardzie, ryzyku i silnych charakterach. Ciekawi, w którym kierunku idzie ta manga? Zapraszam do recenzji.


Kakegurui. 15.

Wybory nowego samorządu szkolnego dobiegają końca. W ostatecznej rozgrywce liczą się już tylko 4 osoby. Obecna przewodnicząca - Kirari Momobami, jej siostra bliźniaczka - Ririka Momobami, Mary Saotome oraz Yumeko Jabami. Kto zwycięży ostateczną partię? Czy czekają nas zaskakujące zwroty akcji i nieprzewidywalne posunięcia bohaterów? Na pewno będzie bardzo emocjonująco!
Nie jestem hazardzistką, taki rodzaj adrenaliny zupełnie mnie nie kręci. Lubię o nim poczytać, o i tyle. Dlatego bardzo zainteresował mnie główny wątek 15 tomu. Kirari i Ririka są bliźniaczkami. Jednak wychowano je tak aby traktowały się jako jedną osobę. Odebrały identyczne wychowanie. Konsekwentnie pilnowano również tego aby doświadczały tych samych rzeczy w tym samym czasie. Wszystko po co aby nawet ich wspomnienia zlewały się w jedno. Dzięki temu znają się na wylot. Kiedy więc Ririka postanawia zagrać przeciwko siostrze, zaczęły dziać się zupełnie nieprzewidywalne rzeczy. Bliźniaczki nie grają już tylko o fotel przewodniczącej. Przegrana jednak z nich oznacza, że już nigdy nie będą jedynością. Czy w takim wypadku obie będą starały sie dążyć do remisu? Zapowiada się bardzo interesujący pojedynek.

Zgarnąć z półki?

W tym tomie Yumeko Jabami schodzi na trochę dalszy plan. Jednak nadal jej postać jest kluczowa do rozstrzygnięcia wyborów. Dlatego kiedy nie dostała tego, czego chciała... zrobiła coś zupełnie nieoczekiwanego. Powiem Wam, ze ten tom to to totalny fabularny twister. Co chwilę okazuje się, że wszystko, co zostało zaplanowane, łatwo można zmienić. Dlatego bardzo polecam Wam zapoznać się nie tylko z tą częścią, ale i całą serią. A gdybyście chcieli obejrzeć próbkę to anime dostępne jest na Netflixie ;-).

Tytuł:              Kakegurui
Autor:             Homura Kawamoto 
Ilustracje:       Toru Naomura
Wydawnictwo: Waneko
Tłumaczenie:   Karolina Dwornik
Tom:                15Komentarze

 1. Miło, że anime dostępne jest na Netflixie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Na pewno jest się czym zainteresować.

  OdpowiedzUsuń
 3. Miło można spędzić czas z taką publikacją.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam do nadrobienia jeszcze ten cykl.

  OdpowiedzUsuń
 5. Dziękuję za polecenie tego tytułu.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl