Spyxfamily 8

 Mangowy czwartek, hura! I to z jakim tytułem! Przed Wami akcja, przygoda, dreszczyk emocji i masa śmiechu. Przed Wami kolejny tom spyxfamily!


Spyxfamily 8.

O tej mandze pisałam już parę razy. Chociaż nie jest to tematyka, którą lubię na co dzień, postanowiłam dać szansę tej komedii szpiegowskiej i... teraz nie wyobrażam sobie, że mogłabym jej nie znać! Szpieg, zawodowa zabójczyni i dziewczynka z mocami pozwalającymi czytać w myślach. To musiało się udać!

Za każdym razem kiedy siadam do tej mangi jestem ciekawa, z czym tym razem będą musieli mierzyć się bohaterowie. Czy to kolejna tajna misja Cienia, czy niesamowicie trudna praca domowa Anyi, czy Yor ucząca się gotować. Nawet przygody Bonda są ciekawe. A co jeszcze może się zdarzyć po drodze? Nigdy nie wiadomo. 

Tym razem rodzina Forger wyrusza w parodniowy rejs luksusowym statkiem. Niestety nie są to typowe rodzinne wakacje. Yor właśnie w tym czasie musi pracować. Tym razem wciela się w prywatnego ochroniarza kobiety, której życie jest ciągle zagrożone, bo mafijny półświatek wyznaczył za nią wysoka nagrodę. Czy Yor poradzi sobie z tą rola? Jakie wątpliwości ja dopadną podczas misji? A może jej tożsamość zostanie odkryta? 

Tymczasem Loid i Anya zacieśniają więzi rodzinne. To znaczy... starają się, bo chociaż chcą wspólnie spędzać czas to ich cele zupełnie się różnią. Cień stara się po prostu dobrze odgrywać rolę przykładnego ojca i realizować zamysł głównej operacji. Natomiast Anya... no tu już jest trochę zabawniej, ponieważ jako że potrafi czytać w myślach to zna prawdziwe tożsamości swoich przyszywanych rodziców i za wszelką cenę nie chce aby oboje nawzajem odkryli prawdę. Co z tego wyjdzie? Na pewno nikt nie będzie się tu nudzić ;-).


Zgarnąć z półki?

Powiem Wam, że bardzo podobał mi się ten tom. Chociaż nie skupiał się on na głównej misji to autor pozwolił wykazać swoim bohaterom. W tej części na pierwszy plan wychodzi Yor, która została trochę zepchnięta do roli matki Anyi. Tatsuya Endo przypomniał nam, że potrafi być też niezwykle zabójcza ;-). 

SpyxFamily cieszy się wielką popularnością, zwłaszcza teraz kiedy powstało anime. Dlatego bardzo polecam Wam zapoznać się z tą mangą. Tak olbrzymia sympatia i popularność nie bierze się znikąd ;-)


Tytuł: Spy Family
Autor: Tatsuya Endo
Wydawnictwo: Waneko
Tłumaczenie: Amelia Lipko
Tom: 8Komentarze

 1. Nie słyszałam wcześniej o tym tytule. Mam co nadrabiać.

  OdpowiedzUsuń
 2. Na pewno było miło spędzić czas z tą lekturą.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mangi są naprawdę świetne i mają fajne poruszane tematy.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nasi harcerze bardzo lubią czytać publikacje z tego gatunku.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jeśli chodzi o ten cykl jest się na co skusić w wolnym czasie.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl