Idealne gry na wakacje. Zmieszczą się do każdego plecaka!

 Niedziela. To był intensywny długi weekend. Teraz czas odpocząć ;-). A co może być lepszego na koniec tygodnia od blogowania ;-)? Ja nie znam lepszej alternatywy ;-).

Dzisiaj chciałabym Wam przedstawić super gry, które będą idealną propozycją na nadchodzące wakacje, bo ich kompaktowa forma sprawia, że można je zabrać ze sobą wszędzie :-).


Gry kieszonkowe od Alexandra.

Wielkimi krokami nadchodzą wakacje. Nie planuję co prawda żadnych szczególnych wyjazdów, ale myślę, że coś wyklaruje się spontanicznie (jak zawsze ;-)). Dlatego wolę być przygotowana na każdą ewentualności. Również na kaprysy pogodowe, które przecież zdarzają się dość często. Co zapakuję wtedy do plecaka? Zaraz Wam pokażę :-).

Łowcy.

To gra karciana zarówno na brzydką pogodę, jak i chęć leniuchowania w domku/hotelu, czy pod namiotem. Naszym zadaniem jest odnalezienie wylosowanych rzeczy jak najszybciej. Talia dzieli się rzeczy, które możemy znaleźć "w domu" i takie, które są poza nim. Jeśli wylosowane karty przedstawiają np. ławkę to wiadomo, że nie możemy jej przynieść, ale zawsze możemy zrobić jej zdjęcie. W przypadku rzeczy, które nie nadają się do przenoszenia, na karcie zawsze widnieje ikona aparatu.

Coś takiego. 

Kolejna super seria, która idealnie nadaje się do zabrania na wakacyjny wypoczynek. Tym razem mamy do czynienia z totalnym combo - wspólna zabawa i nauka. Jak już wiecie, dla mnie to połączenie idealne, dlatego jest to mój absolutny faworyt na te wakacje. A że, rozgrywka jest dość szybka, na pewno nikomu nie będzie się nudzić.


Zasady.

Jeden z graczy losuje kartę, która będzie wyznaczała nasz punkt odniesienia. Kolejne wylosowane karty mogą być albo po prawej stronie tej karty i muszą przedstawiać większe wartości, albo po lewej i przedstawiać mniejsze. Jak sprawdzić, czy dobrze położyliśmy kartę? Na odwrocie jest szczegółowe informacje. Kolejna tura może przynieść karty, które są pomiędzy przedstawionymi wartościami, wtedy po prostu dokładamy kartę w odpowiednim miejscu.
Ale pary.

W tym zestawieniu nie może również zabraknąć ale pary. Jest to jedna z gier, w które zaczęłam grać z moimi dziećmi bardzo wcześnie i do tej pory jakoś się nam nie znudziła. Szybka, fajna, dynamiczna i ogólnie wesoła. SUPER. Gdyby ktoś jednak nie znał tej gry to już tłumaczę. Naszym zadaniem jest znaleźć dwa takie same elementy na dwóch różnych kartach. Przypadek (bo jak to inaczej nazwać, ja nie wiem, jak oni to wykombinowali ;-)) sprawia, że ZAWSZE jest taka para. Cała rozgrywka (podstawowa) przypomina trochę grę w wojnę, bo wygrywa ten, kto zdobędzie wszystkie karty.
Zgarnąć z półki?

Moim zdaniem jest to pozycja obowiązkowa na liście rzeczy do spakowania na tegoroczne wakacje. Także jak najbardziej polecam :-).Komentarze

 1. Chętnie skorzystam z tych poleceń, gdyż ciekawych gier nigdy dość.

  OdpowiedzUsuń
 2. Na dobre gry warto się skusić, a widzę, że te takie są.

  OdpowiedzUsuń
 3. Gry idealnie sprawdzą się w chwili gdy nie ma co robić.

  OdpowiedzUsuń
 4. Chętnie kupię je jako prezent dla młodszej kuzynki.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jest się czym zainteresować i co kupować w najbliższym czasie.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl