Dziobak Toto i pan mgieł - recenzja

 Niedziela. Dzisiaj sporo leniuchowałam. Były co prawda próby wyjścia na spacer, ale skończyły się szybką przejażdżką na hulajnogach i powrotem do domu. Czasami tak trzeba. 

Dzięki temu mam teraz więcej siły i ochoty aby opowiedzieć Wam o kontynuacji tej... niekonwencjonalnej serii. Zapraszam na recenzję kolejnego tomu z przygodami dziobaka Toto.


Dziobak Toto i pan mgieł.

O tej serii mogliście już czytać na moim blogu. Gdybyście jednak chcieli odświeżyć sobie o czym jest ta seria, zapraszam >>TU<<.
Jak już zapoznaliście z pierwszym tomem serii o dziobaku Toto, zapraszam Was na recenzję drugiej części. Co w niej znajdziemy? Fatalizm pomieszany ze strachem i terrorem. No może trochę przesadziłam, ale na pewno będzie emocjonująco ;-).Dziobak Toto i jego przyjaciele - kolczatka Chichi, Koala Wawa i Nietoperz Rin chcą pomóc pomóc wielkouchowi króliczemu, który złamał nogę. Leśna lekarka, która zupełnym przypadkiem jest też padlinożercą, wysyła ich po specjalne składniki. Haczyk tkwi w tym, że muszą udać się do siedzimy Bunyipa, który jest strasznym i krwiożerczym potworem. Czy poradzą sobie z tym zadaniem? Kim tak naprawdę jest Bunyipa i dlaczego jego włosy mają magiczną moc? Tego wszystkiego dowiecie się w najnowszym tomie przygód dziobaka Toto.

Trochę strasznie.

Pamiętacie jak przy poprzednim tomie narzekałam, że moim zdaniem nie są to treści dla dzieci? Otóż drugi tom podtrzymuje tę tendencję. Nie dlatego, że sama historia jest nieodpowiednia, bo jest bardzo ciekawa i wciągająca, ale ilustracje baaaaardzo działają na wyobraźnię. Zwłaszcza tytułowego pana mgieł, czyli Bunyipa, co zresztą widać na załączonych zdjęciach.

Zgarnąć z półki?

Osobiście ten komiks bardzo mi się podobał. Fajna historia, ciekawe ilustracje i dobra dynamika, ale jeśli chodzi o przedstawienie go moim dzieciom to mam pewne wątpliwości, czy nie są jeszcze trochę za mali na ten komiks. Mimo wszystko bardzo polecam go (starszym). Dziobak Toto to seria, obok której nie można przejść obojętnie.


 • Seria/cykl: MÓJ PIERWSZY KOMIKS 5+

 • Scenarzysta: Eric Omond

 • Ilustrator: Yoann

 • Tłumacz: Ernest Kacperski

 • Data premiery: 18.05.2022

Komentarze

 1. Martyna Kwiatkowska6 czerwca 2022 15:08

  Miło można spędzić czas z taką publikacją i tak też robię.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeśli chodzi o ilustracje na pewno wiele zależy od danego dziecka.

  OdpowiedzUsuń
 3. To jedna z moich ulubionych serii z ostatniego czasu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jestem bardzo ciekawa kolejnego tomu tej serii.

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękne wydanie z naprawdę ciekawą treścią to na pewno gwarancja jakości.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl