Sixtine. Złoto Aztekow - recenzja komiksu.

 Niedziela. Dzisiaj totalnie leniuchujemy. Bajki na zmianę z książkami. Dopiero ok 16 udało nam się wyjść trochę na dwór i chociaż w okolicy działo się wiele fajnych rzeczy to świadomie wybrałam siedzenie w domu. Takie dni też są potrzebne, prawda 😉?

Dzisiaj chciałabym Wam przedstawić komiks, który bardzo nie zaskoczył. Czym? Zapraszam na recenzje Sixtine. Złoto Aztekow.


Sixtine. Złoto Azteków.

Kiedy zobaczyłam okładkę tego komiksu od razu uznałam, że ta historia musi być bardzo ciekawa. Dziewczyna na dachu z szablą w ręce a w tle piraci... No i ten tytuł - złoto Aztekow. Pomieszanie z poplątaniem, trzeba przyznać, więc to na pewno coś ciekawego 😉.

Kiedy Sixtine pewnego dnia wybiera się z matką nad morze aby rozsypać prochy swojego ojca, wraca z tej wyprawy z nowymi przyjaciółki - trzema duchami piratów. Od tamtej pory nie opuszczają dziewczyny na krok, ucząc ją wszystkich pirackich sztuczek.Kiedy pewnego dnia do domu Sixtine puka komornik, główna bohaterka postanawia okraść muzeum aby w ten sposób spłacić długi swojej mamy. Czy jej się to uda? A może napotka na jeszcze jakieś nieoczekiwane problemy? I co ma z tym wspólnego jej ojciec? Na pewno będzie ciekawie .


Sporo już przeczytałam książek i komiksów w swoim życiu i muszę przyznać, że ten zaskoczył mnie swoim rozmachem i podejściem do tematu. Młoda dziewczyna, która uczy się pirackiego rzemiosła a dodatkowo musi stawić czoła dorosłym problemom takim jak życiowa niesprawiedliwość no i okresem dojrzewania. To za dużo jak na jedną osobę, prawda? Dlatego powstała z tego naprawdę ciekawa historia i myślę, że zaskarbi sobie serce niejednego młodego czytelnika.


Zgarnąć z półki?

Sixtine. Złoto Aztekow to naprawdę bardzo ciekawy i wciągający komiks, dlatego polecam go zarówno fanom komiksów, jak i mniej obeznanym z tematem ;-). Sama czekam z niecierpliwością na kolejny tom, który z tego co słyszałam, jest już w przygotowaniu :-)

 • Seria/cykl: Sixtine. Złoto Azteków.
 • Scenarzysta: Frédéric Maupomé

 • Ilustrator: Aude Soleilhac

 • Tłumacz: Marek Puszczewicz

 • Data premiery: 27.04.2022Komentarze

 1. Siedzenie w domu też jest bardzo fajne, podobnie jak ten komiks.

  OdpowiedzUsuń
 2. Miło można spędzić czas z taką publikacją. Tak też zrobiłam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Komiksy są naprawdę świetne. Pozwalają na miłe spędzenie wolnego czasu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne wydanie jest gwarancją sukcesu. Ciekawa treść też zasługuje na uwagę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Pierwszy tom tej serii wywarł na mnie duże wrażenie

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl