Najwybitniejsi naukowcy.

 Wtorek. Po pracowitym poniedziałku czas na lekkie rozluźnienie. Mam nadzieje, że pogoda dzisiaj dopisze i będziemy mogli wyjść na spacer. Może nawet do lasu, kto wie 😉.

Dzisiaj przygotowałam dla Was recenzje bardzo fajnej serii komiksów, o której mogliście już czytać na moim blogu, a w której jestem niezmiennie zakochana i tylko czekam aż moje dzieciaki dostatecznie urosną żeby mogły docenić jej walory edukacyjne. Zapraszam na recenzje najnowszych tomów z serii Najwybitniejsi naukowcy.


Hypatia.

Bardzo chciałam poznać komiksowa historię tej postaci historycznej. Lubię czytać o kobietach, które nie bały się wychodzić poza ramy ówczesnego myślenia i odkrywały nowe rzeczy. Chociaż znam jej tragiczną historię (Hypatia została zamordowana) byłam bardzo ciekawa jak została ona przedstawiona młodszym czytelnikom. Treści zostały odpowiednio dostosowane i pominięto drastyczne szczegóły, ukazując ogólny obraz wydarzeń i co ważniejsze, kończąc w odpowiednim momencie, także dziecko jest zaciekawione odkryciami Hypatii, a nie przestraszone jej dramatyczną historią.

Pasteur

Zapomniałam o tej postaci. Kiedy zasiadałam do lektury byłam ciekawa, co też kryje się za tym nieznanym nazwiskiem. Szybko okazało się, że doskonale znam Louisa Pasteura przecież to on wynalazł pierwszą szczepionkę! Mimo wszystko fajnie ponownie odkrywało się jego historię i przyznam szczerze, że bardzo zaciekawiła mnie tematyka jego badań i chętnie zgłębiła bym ten temat.


Zgarnąć z półki?

Ta seria niezmienne sprawia, że chcę odkrywać świat nauki i wielkich odkryć. Dlatego bardzo Was zachęcam żebyście sami po nią sięgnęli i przekonali się jakie to wszystko ekscytujące!

Tytuł:              Najwybitniejsi naukowcy. Hypatia/Pasteur

Autor:             Jordi Bayarri

Tłumaczenie:    Agata Ostrowska

Wydawnictwo:  Egmont

Premiera:         27.04.2022Komentarze

 1. Martyna Kwiatkowska7 czerwca 2022 13:24

  Sama chętnie się z nimi zapoznałam, ten cykl jest naprawdę świetny.

  OdpowiedzUsuń
 2. Leciutkie i cieniutkie wydania to dodatkowy atut tej serii.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dodatkowych informacji nigdy dość, więc jest się na co skusić.

  OdpowiedzUsuń
 4. Sama z przyjemnością zapoznaję się z kolejnymi wydaniami o znanych osobach.

  OdpowiedzUsuń
 5. Te książeczki-komiksy są naprawdę świetne i pieknie wydane przez wydawnictwo.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl