Babel - recenzja gry.

 Środa. Ufff. Czas zacząć długi weekend. Powoli klarują mi się pewne plany, ale to jeszcze nic konkretnego. Na pewno nie będziemy się nudzić. 

Dzisiaj mam dla Was recenzje kolejnej super gry, która po raz kolejny udowadnia, że sukces tkwi w prostocie.


Babel - gra edukacyjna.

Zawsze z wielką chęcią zasiadam do gier, które wymagają kreatywności, zręczności i cierpliwości. Szczerze Wam powiem, że zależy mi na tym aby moje dzieci wypracowały u siebie zwłaszcza tę ostatnią cechę i o ile Klara już nie ma z tym problemu, tak Janek... no cóż mogę powiedzieć, kiedy coś mu nie wychodzi nie jest wtedy dobrym kompanem do zabawy, ani rozmowy, ani... czegokolwiek. Jednak wychodzę z założenia, że jest to kwestia odpowiedniego nastawienia (rodzica i dziecka) oraz po prostu praktyki. A co może być lepszego do ćwiczenia koncentracji i cierpliwości niż gry edukacyjno-zręcznościowe? No właśnie, też myślę, że nic ;-).

Na czym polega gra Babel?

Jak subtelnie sugeruje nam jej nazwa, gra polega na zbudowaniu wieży ;-). Ale nie byle jak, czy byle gdzie, obowiązują nas pewne zasady! Otóż:

- rozdajemy wszystkim graczom drewniane pałeczki

-grę zaczyna najmłodszy gracz (z doświadczenia wiem, że nawet kiedy dzieci nie potrafią czytać zasad, z góry wiedzą, że zaczyna najmłodszy ;-)).

- pierwszy gracz rzuca kostką losując kolor pałeczki, którą ma położyć

-następny gracz też losuje kolor pałeczki poprzez rzut kością i kładzie ją równolegle do pierwszej

-kolejny ma za zadanie położenie swojej pałeczki prostopadle do ułożonych.

Tak właśnie powstaje nam wieża. Wygrywa osoba, która pierwsza wykorzysta wszystkie pałeczki, a że o kolorze decyduje rzut kostką nie jest to takie proste, jak się może wydawać ;-). 


Oczywiście to nie jest jedyna możliwość wykorzystania tych pałeczek. Możemy na przykład układać je inaczej niż równolegle i prostopadle. Możemy też układać ich więcej niż dwie na poziom. Wszystko zależy od naszej inwencji twórczej ;-).

Zgarnąć z półki?

Alexander jak zwykle mnie nie zawiódł. Uwielbiam ich gry, a jakoś wykonania (pałeczki są drewniane) i nieskończenie wiele możliwości rozgrywki, sprawia że nie można się od nich oderwać, także bardzo polecam :-).
Komentarze

 1. Myślę, że z tą grą edukacyjną miło można spędzić czas.

  OdpowiedzUsuń
 2. Na pewno jest się czym zainteresować jeśli chodzi o tę grę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Gra edukacyjna to zawsze świetna propozycja na wspólny czas.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuję za informację i polecenie tej kolejnej świetnej gry.

  OdpowiedzUsuń
 5. Wakacje niebawem w pełni, wiec trzeba coś zrobić.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl