Zacznij przygodę z czytaniem z ulubionymi bohaterami.

 Piątek. Nareszcie! Czas zacząć się bawić ;-). No przynajmniej ten kto ma na to czas, bo ja planuję dość aktywny weekend. A Wy, jakie macie plany ?

Dzisiaj chciałabym Wam zaprezentować czytanki, które na pewno pokochają Wasze dzieci. Co w nich takiego ciekawego? Zaraz się przekonacie.


Moja czytanka.

Ostatnio dostałam opinię na temat tego, czy Klara jest gotowa do nauki w szkole podstawowej. Jest, jednak nie to jest najważniejsze. Było w nim napisane, że Klara interesuje się książkami, bardzo chętnie po nie sięga i lubi odpowiadać na pytania związane z ich treścią. Byłam przeszczęśliwa czytając to, ale nie mogę powiedzieć przecież, że to zainteresowanie wzięło się znikąd.

Dlatego tak ważne jest aby czytać dzieciom od małego. Pokazywać im świat na równe sposoby. Czytać, analizować i odpowiadać na pytania. Warto też wybierać odpowiednie treści. Sama przekonałam się, że do niektórych lektur trzeba po prostu dorosnąć. Właśnie po to stworzono serię Moja czytanka, którą chcę Wam przedstawić.


Jeśli chodzi o treści to Binga polecam młodszym dzieciom, maluszkom wręcz. Onomatopeje, duże, kolorowe ilustracje no i proste historie. Idealnie sprawdzą się wśród najmłodszych czytelników. Natomiast jeśli chodzi o My little pony to tu fabuła jest już bardziej zawiła i najlepiej sprawdzi się dla starszych przedszkolaków (powiedzmy 4-6 lat).

Zgarnąć z półki?

Ja nie mam co do tego żadnych wątpliwości! POLECAM!

Komentarze

Prześlij komentarz

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl