Basia i zagadki wszechświata. Mikroby. Czyli kto przyszedł do nas bez zaproszenia.

 Niedziela. Pół dnia spędziłam w piżamie. Dopiero po południu udało nam się wybrać do kina na Mario Bros, o którym na pewno opowiem Wam na instagramie. A Wam jak minął ten dzień, poleniuchowaliście trochę?

Dzisiaj chciałabym Wam przedstawić kolejną część serii o Basi, która tym razem przybywa aby opowiedzieć nam więcej na temat bakterii, zarazków i mikrobów. Bo jak się okazuje to szalenie ważny i ciekawy temat!


Basia i zagadki wszechświata. Mikroby.

Pamiętam jak zaczynała się pandemia. Wielu ludzi nie miało pojęcia o najbardziej podstawowych zasadach higieny! Wielu ludzi totalnie nie rozumiało skąd ta "zaraza" się wzięła. Przerażające. Podstawowa wiedza o świecie została tak jakby zapomniana...

Wtedy powstało masę publikacji na ten temat. Ludzie odkrywali ten temat na nowo. Jednak aby sytuacja się nie powtórzyła trzeba ciągle (i bez końca wałkować ten temat). Z pomocą jak zawsze przychodzi Basia, który w łatwy i przystępny sposób tłumaczy dzieciom o co w tym wszystkim chodzi.


Zgarnąć z półki?

Mamy całkiem sporo książek, więc jest w czym wybierać, ale moje dzieci bardzo chętnie i często sięgają właśnie po Basię. Dlatego zawsze i za każdym razem polecam kolejne nowe części jej przygód :-)

Komentarze

Prześlij komentarz

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl