Vi, dziewczynka szpieg. Licencja na luz. Historia szpiegowska dla dzieci

 Sobota. Ależ było atrakcji! Ten dzień totalnie mnie wykończył i mam po prostu ochotę iść spać. A Wam jak minął pierwszy dzień weekendu?

Dzisiaj chciałabym Wam przedstawić historię pewnej niesamowitej dziewczynki, która MUSI zostać szpiegiem. Dlaczego? Zaraz Wam o wszystkim opowiem.


Vi. Dziewczynka szpieg. Licencja na luz.

Vi to dziewczynka, która nigdy się nie nudzi, zawsze wyczuwa gdzieś przygodę i... nadchodzące kłopoty, więc kiedy jej rodzice (zajęci rozwodem) zaniedbują obowiązki służbowe (mama - tajna agentka, tata - złoczyńca, który przeszedł na dobrą stronę), Vi nie ma wyboru, MUSI zostać szpiegiem i uratować świat. W końcu nikt nie będzie czekał aż jej rodzice wezmą się do roboty. Ale czy mała dziewczynka da sobie radę z tak poważnym zadaniem? Na pewno warto się o tym przekonać sięgając po tę książkę.

Nie miałam okazji czytać wcześniej książek Maz Evans. Moje dzieciaki były po prostu za małe. Za to teraz, kiedy zaskakująco szybko kończą nam się nowe książki do czytania, na pewno sięgniemy po jej pozostałą twórczość.

Akcja, przygoda, niebezpieczeństwo, zaskakujące zwroty akcji i potężna dawka humoru, to cechy które charakteryzują twórczość Maz Evans. Jak zasiadałam do lektury Vi, myślałam że będzie okey, do przeczytania, do pośmiania się, ale będzie też książką jedną z wielu, a tu... Nie mogłam się oderwać, przeczytałam praktycznie na raz, a teraz czytam kolejny już z dzieciakami i po raz kolejny jest to dla mnie niesamowita przyjemność i frajda! Świetnie poprowadzona fabuła, bardzo realna a przy tym spektakularna jak dobre hollywoodzkie kino. Bohaterowie, którzy wzbudzają naszą sympatię lub niechęć. No i najważniejsze, sytuacje które mogłyby przytrafić się każdemu z nas. No, prawie każdemu ;-).

Zgarnąć z półki?

Tak jak już Wam wspominałam, ja jestem zachwycona i już czekam na kuriera z przesyłką, w której znajdują się pozostałe książki tej autorki. Więc szczerze i gorąco polecam sięgnąć po Vi. Na pewno zakochacie się tak jak ja!Komentarze

Prześlij komentarz

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl