Krawcy zaklęć - dziecięca fantastyka w najlepszym wydaniu!

 Dzień dobry w poniedziałek! W końcu wyszło słońce i od razu nabrałam jakiejs takiej energii do działania. A że ten tydzień zapowiada się bardzo intensywnie to nie narzekam. A jak Wam zaczął się tydzień?

Dzisiaj chciałabym Wam zaprezentować dziecięca fantatyke w najlepszym wydaniu. Genialnie wykreowany świat, fajnie bohaterowie i ważne przesłanie to wszystko w najnowszej propozycji od wydawnictwa świetlik - krawcy zaklęć.


Krawcy zaklęć.

Skusiła mnie już sama okładka. Widząc ją pomyślałam, że to może być ciekawa książka, a jak przeczytałam opis ja tylnej stronie to już wiedziałem, że będzie fajna 😉. Zasiadłam do niej z wielką ciekawością. Bardzo lubię fantastykę dla dzieci, ale trudno mnie też w tej tematyce zaskoczyć. Jednak Jamsowi Nicoli to się udało, a wszystko dzięki temu, że... W ciekawy sposób przybliżył problem masowej produkcji i konsumpcjonizmu w bajkowej historii dla dzieci.  Ale po kolei.

Główny bohater to chłopczyk o chce wszywać zaklęcia w ubrania jak większość jego rodziny. Niestety w jego okolicy zaczęło powstawać coraz więcej fabryk, które po prostu uśmiercają małe, rodzinne interesy (każdy z nas słyszał już gdzieś taka historię, prawda?)

A to dopiero początek kłopotów rodziny Hena. Kiedy jego despotyczny wujek przejmuje rodziny interes i obwinia go za wszystkie porażki, sytuacja jest naprawdę nieciekawa.

Krawcy zaklęć to piękna i żywa historia o determinacji i poświęceniu jakie musimy włożyć w realizację własnych marzeń. Nie zawsze jest łatwo, nie zawsze idzie po naszej myśli, ale jeśli naprawdę sie przyłożymy dojdziemy do upragnionego celu.

Zgarnąć z półki?

Powiem Wam szczerzę, że... nie zdążyłam przeczytać tej książki moim dzieciom. Za bardzo mnie wciągnęła i zanim się zorientowałam przeczytałam całą (prawie na raz). Teraz z największą przyjemnością przeczytam ją moim dzieciom. To naprawdę dziecięca fantastyka w najlepszym wydaniu! A jeśli szukacie ciekawych książek do poczytania to koniecznie zajrzyjcie do nowości TaniaKsiazka.pl

Komentarze

Prześlij komentarz

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl