Pozytywka. Zagadkowe zniknięcie - recenzja komiksu.

 Ufff. Przeżyliśmy poniedziałek, teraz już z górki. Dzisiaj pogoda jest nieco kapryśna, dlatego (ku uciesze moich dzieci) popołudnie spędzimy w domu. A Wy, jakie macie plany na resztę dnia?

Dzisiaj postanowiłam przedstawić Wam kolejny tom cudownego komiksu, który tym razem bardzo mnie zaskoczył? Czym? Zapraszam do recenzji, zaraz się dowiecie 🙂.


Pozytywka. Zagadkowe zniknięcie.

Pozytywka, bo o niej mowa to historia o Noli, która w pamiątce po zmarłej matce odnajduje klucz do innego świata. Co tam znajdzie? Jakie przygody i wyzwania czekają ja w Pandorii i co wspólnego ma z tym jej mama?  Na pewno będzie to niezwykła historia.

W najnowszym tomie poznajemy lepiej postać Ośmiornika, który pomógł Noli i jej przyjaciołom uniknąć śmieci. Okazuje się, że ten porywczy, groźnie wyglądający bohater ma też milszą i delikatniejszą stronę. Jednak życie w Pandorii to nie bajka i prawo jest bezwzględne, dla tych którzy je łamią. Nawet jeśli chodzi o miłości. Czy Noli uda się wpłynąć na władcę i zmienić prawo na korzyść obywateli? Warto się przekonać.


Bardzo podobał mi się ten tom, ponieważ w delikatny sposób przedstawia, że każdy ma prawo do miłości. Oczywiście jeśli to uczucie nie krzywdzi drugiej osoby i chociaż finał historii okazał się naiwny to i tak uważam, że jest to jedna z lepszych części Pozytywki.

Zgarnąć z półki?

Tak. Cała seria jest warta uwagi, a autor umiejętnie podsuwa nam nowe wątki i rozwija fabułę. Dlatego bardzo dobrze czyta się Pozytywkę i nie pozostaje nic innego jak czekać na kolejne tomy.

Tytuł:                Sekret Cypriana

Seria:                Pozytywka

Scenarzysta:    Carbone

Ilustracje:        Gije

Tłumaczenie:    Maria Mosiewicz

Wydawnictwo:  Egmont

Premiera:         15.06.2022Komentarze

 1. Miałam okazję zapoznać się z tą historią i jestem zachwycona.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawa treść na pewno zachęca do sięgnięcia po ten tytuł.

  OdpowiedzUsuń
 3. Recenzje Kiti8 lipca 2022 13:19

  Miło można spędzić czas z taką publikacją i tak też zrobiłam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Z niecierpliwością czekam na kolejny tom serii.

  OdpowiedzUsuń
 5. Warto nadrobić zaległości i poznać ten tytuł na przyszłość.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl