Emma i Wioletta. Kiedy mija zachwyt - recenzja komiksu.

 Niedziela. Miałam już wczoraj przygotować dla Was wpis, ale pochłoną mnie pewien serial i jakoś tak niepostrzeżenie obejrzałam prawie cały sezon ;-). Dlatego proszę mi wybaczyć, ale czasoprzestrzeń z serialem rządzi się swoimi prawami ;-).

Dzisiaj przygotowałam dla Was recenzję kolejnego tomu komiksu Emmy i Wioletty, o którym mogliście już czytać na moim blogu. Przed jakimi wyzwaniami tym razem stanęły siostry? Zapraszam do recenzji.


Emma i Wioletta. Kiedy mija zachwyt.

Opowiadałam Wam już o tej serii. Dwie siostry. Dwa wielkie marzenia. Jednak chce zostać baletnicą. Druga, po wielu rozterkach porzuca balet na rzecz tańca nowoczesnego. Czeka je wiele wyzwań i wyrzeczeń. A co najgorsze, walki z samą sobą. Czy dadzą sobie radę? Na kogo będą mogły liczyć w trudnych chwilach i czy nadal będą pewne swoich marzeń? 

Tym razem historia Emmy i Wioletty toczy się wokół prób i doskonalenia swojego warsztatu. Wioletta wyjeżdża do Londynu, gdzie wraz ze swoją grupą będzie występować w Dziadku do Orzechów. Jednak ciągła presja, którą narzuca na siebie dziewczyna i brak doświadczenia, wywołują w niej paniczny lęk. Na ratunek rusza starsza siostra. Ale czy uda jej się pomóc Wioletcie? Czy Emma zrozumie przez co przechodzi jej siostra? Na pewno będzie ciekawie.

Zgarnąć z półki?

Bardzo lubię sięgać po tę serię. Pokazuje jak wiele trzeba poświęcić dla marzeń i kiedy należy skonfrontować własne pragnienia. No i ten taniec w tle. Jest naprawdę pięknie.

Tytuł:               Marzenia

Seria:               Emma i Wioletta

Scenarzysta:    Jerome Haman

Ilustracje:         Lena Sayaphoum

Tłumaczenie:    Maria Mosiewicz

Wydawnictwo:  Egmont

Premiera:          29.06.2022Komentarze

 1. Ta komiksowa seria jest naprawdę super. Bardzo ją lubię.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zawsze z niecierpliwością czekam na kolejne tomy serii.

  OdpowiedzUsuń
 3. Podoba mi się, że te komiksy poruszają życiową i ważną tematykę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Sama chętnie zapoznaję się z tą lekturą.

  OdpowiedzUsuń
 5. Recenzje Kiti17 lipca 2022 15:20

  Bez wątpienia to jedna z moich ulubionych komiksowych serii.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl