Giganci. Bora i Leap - recenzja komiksu.

 Wtorek. Jest już trochę lepiej, powoli wracam do sił i mam nadzieję, że nic takiego mnie już nie zaskoczy. A jak Wam mija ostatni tydzień lipca? Czy wiecie, że już połowa wakacji za nami?

Dzisiaj chciałabym przedstawić Wam kontynuację niesamowitej serii, która podbiła nie tylko moje serce, ale również moich dzieci. Zapraszam na recenzje 3 tomów Gigantów.


Giganci. Bora i Leap

Tym razem przenosimy się do Indii. Państwa, w którym życie nie należy do najprostszych, zwłaszcza dla biedniejszych. W tym właśnie miejscu przyszło żyć kolejnym bohaterom tej historii. Tym razem poznamy rodzeństwo Borę i Leapa, które połączone jest z kamiennym gigantem Kymą. Czy korporacja Crosslwand tym razem dotrze na miejsce w odpowiednim czasie i zawładnie kolejnym gigantem? A może bohaterom uda się uciec? To wszystko w najnowszym tomie gigantów. Bardzo podoba mi się to jakich tematów dotyka ten komiks. Tym razem trafiamy do Indii. Bieda, głód i mistycyzm. Tak w skrócie można opisać klimat tego miejsca. Główni bohaterowie zmuszeni kraść aby przeżyć kolejny dzień, dodatkowe problemy w domu sprawiają, że Leap myśli tylko o tym aby posiadać wystarczająca ilość pieniędzy. Tymczasem jego siostra potrafi docenić to, co nieco optymistyczniej spojrzeć na świat. Czy tak różne charaktery będą potrafiły wspólnie działać? I jaki będzie miało to wpływ na olbrzyma? Autor zaplanował nam w tym tomie nie lada przygodę.

Bardzo podobało mi się też odwołanie do kamieni jako słuchaczy dziejów. Fajnie współgra to z całą koncepcja gigantów na ziemi, o której możemy dowiedzieć się więcej właśnie z tego tomu.

Czy coś mi się nie podobało?

Nie było nic takiego. Historia powoli nabiera tempa i już nie mogę doczekać się poznania kolejnych gigantów i (na pewno) emocjonujących potyczek.

Zgarnąć z półki?

Szczerze? Czekam na ekranizacje. Giganci są po prostu genialni.

 • Tytuł: Bora i Leap

 • Seria/cykl: GIGANCI

 • Scenarzysta: Lylian

 • Ilustrator: Paul Drouin

 • Tłumacz: Nika Sztorc

 • Data premiery: 13.07.2022

Komentarze

 1. Wielka szkoda, że wakacje tak szybko mijają.
  Bardzo lubię ten cykl.

  OdpowiedzUsuń
 2. Podoba mi się pomysł na fabułę komiksów. Jest super.

  OdpowiedzUsuń
 3. Miło można spędzić czas z taką publikacją. Tak też zrobiłam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Recenzje Kiti26 lipca 2022 23:26

  Cieszę się, że w Polsce ukazuje się ten cykl. Jest świetny.

  OdpowiedzUsuń
 5. Siostra bardzo lubi tę serię komiksów. Miło spędza z nią czas.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl