Origami od Alexandra

 Środa. Ale mnie dziwnie nastraja ta pogoda. Chce mi się jeść, chce mi się spać, jakbym miała zaraz zapaść w sen zimowy 😉. A to przecież dopiero połowa lipca. Chciałam napisać, że pogoda nie zachęca do spacerów, ale wczoraj wspólnie z dzieciakami wybrałam się na obchód kałuż 😉. Trzeba korzystać póki są. Jednak w pewnym momencie zrobiło się już tak zimno i nieprzyjemnie, że wróciliśmy do domu. A że została nam całkiem spora część wieczoru... Więc... wyciągnęłam pewne pomoce. Ciekawi co takiego, zapraszam do recenzji.

Origami.

Origami zna chyba każdy. Ja zawsze się zachwycam tym, co ludzie tworzą z papieru. Sama jednak nigdy nie miałam odwagi żeby porywać się na takie prace ręczne. Do czasu 😉.

Alexander dał mi narzędzia, które pozwalają stworzyć piękne rzeczy z papieru. Przemyślane, kolorowe, łatwe do wykonania (pod warunkiem, że ma się do tego cierpliwość 😉). Super zajęcie na nudne popołudnie, a i efekt końcowy cieszy oko i daje dużo satysfakcji.

Tak jak już Wam wspomniałam do tworzenia origami potrzebna jest cierpliwości i czas oczywiście. Mi nie udało się jeszcze dokończyć dzieła, ale pewnie za parę dni będę miała się czym pochwalić 😁.

Zgarnąć z półki?

Nie powiem, że jest to rozrywka dla każdego. U nas paradoksalnie (bo na miejscu usiedzieć nie może), bardziej cierpliwy jest Janek i to on siedział ze mną i składał kartki. Klara pomagała, ale w pewnym momencie przestało ja to po prostu interesować i zaczęła robić inne rzeczy. Dlatego nie mogę polecić wszystkim origami od Alexandra, ale jeśli już ktoś się zdecyduje to gwarantuje, że będzie to naprawdę ciekawa i wymagająca rozrywka.
Komentarze

 1. Często robimy coś z takiego origami, wychodzą cudności.

  OdpowiedzUsuń
 2. W składanie karteczek u nas zaangażowana jest cała rodzina.

  OdpowiedzUsuń
 3. Origami to miły sposób na spędzenie wolnego czasu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Chętnie przyjrzę się bliżej temu pudełku pełnemu origami.

  OdpowiedzUsuń
 5. Recenzje Kiti17 lipca 2022 15:28

  Cudownie, że powstają takie propozycje. Są idealne na prezent.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl