Przedświąteczny Fukumaru. Recenzja mangi Starszy pan i kot.

 Czwartek, już wszędzie czuć gorącą przedświąteczną atmosferę. Jak sobie pomyślę, że przede mną jeszcze zakupy... To dochodzę do wniosku, że wygrzebuje coś z lodówki 😉. A Wam jak mijają ostatnie przedświąteczne dni?

Dzisiaj chciałabym Wam zaprezentować kolejne tomy przecudownej mangi o pewnym Starszym panu i jego kocie.


Starszy Pan i kot.

Miałam już okazję pisać o tej historii. Już wtedy byłam nią totalnie zauroczona. Urocze postaci, oprócz tytułowego kota, który jest totalnie przeuroczy już od samego początku, mamy też innych ciekawych bohaterów. W pewnym momencie poznajemy rodzeństwo Fukumaru, a także inne zwierzaki, wszystkie absolutnie cudowne 😉.

Co nowego u Fukumaru?

U samego Fukumaru niewiele się zmienia. Ma pancia, którego bardzo kocha, jedzenia pod dostatkiem (czasami aż za dużo) no i mnóstwo zabawy. Idealne kocie życie. I chociaż główny wątek toczy się wokół tytułowego kota, to czasami przebijają się też inne, ważne tematy. Przede wszystkim samotności. Starszy Pan i kot to opowieść o tym jak duży wpływ mają zwierzęta na swoich właścicieli. W najnowszych tomach obserwujemy jak Pancio. Opiekuje się dwoma kotami - swoim oraz innego pianisty. Jak Fukumaru poradzi sobie z zazdrością, a ludzie z tęsknota? Na pewno będzie uroczo 😉.
Bardzo lubię tempo Starszego Pana i Kota, takie niespieszne, życiowe. Zawsze zasiadając do lektury tej mangi mam wrażenie, że trafiam do jakiejś alternatywnej rzeczywistości, w której ludzi samotnych zawsze ratują zwierzęta. Fajnie by było z gdyby się okazało, że nasi pupile są lekiem na całe zło 😉.

Zgarnąć z półki?

Starszy Pan i kot to dla mnie mangowe zaskoczenie roku. Urocza, wciągająca i pokrzepiająca. Bardzo gorąco polecam Wam ja zwłaszcza w tym gorącym przedświątecznym okresie.

Tytuł:              Starszy pan i kot
Autor:             Umi Sakurai
Wydawnictwo: Waneko
Tłumaczenie:   Anna Wrzesiak
Tomy:              6-7
Komentarze

 1. Na pewno jest się czym zainteresować.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję za polecenie tego tytułu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Cykl będę polecać dalej.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zapowiada się naprawdę interesująco.

  OdpowiedzUsuń
 5. To doprawdy zachwycające wydania.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl