Lektury w wersji komiksowej. Nowości od Egmontu.

 Niedziela. Coś ostatnio nie mogę spać. Sama z siebie wstaję ok. 6 rano niezależnie od dnia. Chyba muszę wytarzać się w śniegu żeby porządnie się zmęczyć ;-). A Wam jak mija niedziela?

Dzisiaj chciałabym Wam zaprezentować świetne komiksy na podstawie klasyki literatury, które długi czas była na liście lektur. Ciekawi jak to wyszło, zapraszam do recenzji :-)


Komiksowe adaptacje literatury.

Dzieci chętniej sięgają po książki z obrazkami. Niezależnie od wieku. Sama lubię kiedy książka zawiera jakieś ilustracje. Dlatego kiedy zobaczyłam, że Egmont pokusił się na wydanie komiksowych adaptacji literatury, wiedziałam że to będzie dobra lektura.

Przygody Tomka Sawyera.

Twórczość Marka Twaina jest mi znana tylko adaptacji filmowych. Jakoś nie było mi po drodze do jego książek, ale myślę że wszystko jest do nadrobienia :-). Póki co mogłam cieszyć się lekturą komiksu, który został naprawdę fajnie wydany.

Klasyki literatury mają to do siebie, że mają w sobie uniwersalne treści, dlatego zawsze dobrze się je czyta, niezależnie od czasów. Kiedy zasiadałam do lektury Przygód Tomka Sawerya byłam bardzo ciekawa, czy został zachowany ten specyficzny klimat miasteczka położonego nad Missisipi. Udało się. Z wielką przyjemnością czytałam ten komiks.

Ivanhoe.

Tej historii wcześniej nie znałam. Ba, nawet o niej nie słyszałam, ale zawsze lubiłam eposy rycerskie, więc wiedziałam że na pewno mi się spodoba. Nie myliłam się. Akcja jest dynamiczna, postaci dobrze wykreowane, główny bohater spełnia pokładane w nim oczekiwania, a tło historyczne dobrze zarysowane. Lektura tego komiksu to po prostu czysta przyjemność :-).


Zgarnąć z półki?

Zawsze warto sięgnąć po klasykę literatury. Nie ważne w jakiej formie. A że ta forma jest bardzo przystępna zarówno dla dzieci, młodzieży i dorosłych to nie ma się co wahać, czy zastanawiać. Dzięki ilustracjom omijają nas nudne opisy przyrody, więc mamy akcję w czystej postaci. A to zawsze jest wciągające i ciekawe, prawda :-)?

Tytuł:               Przygody Tomka Sawyera/Ivanhoe

Seria:               Adaptacje literatury

Scenarzysta:    Stefano Enna

Ilustracje:         Stefano Garau

Tłumaczenie:    Nika Sztorc

Wydawnictwo:  Egmont

Premiera:          23.11.2022
 

Komentarze

 1. Też wcześniej nie znałam historii Ivanhoe.

  OdpowiedzUsuń
 2. Oba wydania są zachwycające.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jest się czym zainteresować w wolnym czasie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Warto jest poznawać takie wydania.

  OdpowiedzUsuń
 5. Klasyka literatury to genialne propozycje.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl