Czy Onizuka straci pracę? Recenzja najnowszego tomu GTO od Waneko.

 Czwartek. Pierwszy dzień grudnia. Mówiłam Wam, ze ten tydzień będzie emocjonujący ? Najpierw auto odmówiło posłuszeństwa, dzisiaj rano... no cóż, miałam taki poranek, że na pewno przybyło mi parę siwych włosów na głowie. Ale nic to! Jutro piątek!. Jakie macie plany na weekend? Zakupowe szaleństwo przed 6 grudnia ;-)? Ja w tym roku postawiłam na zakupy przez Internet.

Jako, że dzisiaj czwartek, chciałabym Wam przedstawić dalszy ciąg historii pewnego młodego i ambitnego nauczyciela. Ci, który śledzą mojego bloga na bieżąco pewnie już wiedza o kim mowa. Zapraszam na recenzję 6 tomu mangi GTOGTO 6

O tej mandze pisałam Wam już parę razy. Jedna z moich ulubionych. Dlatego, jeśli chcecie dowiedzieć się o co chodzi w tej historii, zapraszam do poprzednich wpisów.

Co nowego?

Onizuka przegiął. Przyszedł do szkoły w przebraniu słonia (to raz), trąba była na wysokości genitaliów (to dwa), oblał wodą (z trąby) bardzo ważną personę, która ma bardzo duże wpływ na edukację w tej szkole. To wystarczyło. Onizuka aby uratować się przed zwolnieniem z pracy musi podejść do testu dla gimnazjalistów. Niby nic trudnego, dla faceta po studiach, ale...

Co można powiedzieć o szansach Onizuki zdania tego egzaminu... to chłopak się na pewno będzie bardzo starał. Pomogą mu w tym oczywiście jego uczniowie i pani Fuyutsuki. Co z tego wyjdzie... nie wiadomo ;-).

Jak już pisałam Wam we wcześniejszych wpisać, namiętnie oglądałam anime GTO i znam je na pamięć. Kiedy poznałam obie wersje tej historii muszę przyznać, że manga jest dosadniejsza. Tutaj nie przebierają w słowach, a i uczniowie korzystają z wszelkich (póki co zakazanych dla nich) używek.

Zgarnąć z półki?

Trochę poczekamy na całą serię, ale póki co możemy cieszyć się już 6 tomami! Naprawdę warto sięgnąć po GTO. Ta historia chyba nigdy się nie zestarzeje.


Tytuł:               GTO
Autor:              Toru Fujisawa
Wydawnictwo:  Waneko
Tłumaczenie:   Aleksandra Watanuki/Mateusz Łukasik/Amelia Lipko
Tomy:              6Komentarze

 1. Na pewno jest się czym zainteresować.

  OdpowiedzUsuń
 2. Będę miała ten cykl na uwadze.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuję za polecenie tej serii.

  OdpowiedzUsuń
 4. Będzie się w czym zaczytać wieczorami.

  OdpowiedzUsuń
 5. Sprawdzę czy cykl jest dostępny w bibliotece.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl