Chcę tylko tańczyć! Recenzja komiksu Emma i Wioletta.

 Niedziela. Leniuchujemy. Dzisiaj obejrzeliśmy 2 część Lilo i Sticha. Jakoś wcześniej umknęła mi ta produkcja. Po obejrzeniu muszę powiedzieć, że jest całkiem niezła i warto poświęcić jej czas. A Wy jakie macie plany na niedzielę ?

Dzisiaj postanowiłam przedstawić Wam kontynuację historii o dwóch siostrach, które kochają tańczyć. Każda na swój wyjątkowy sposób. Jakie wyzwania czekają Emmę i Wiolettę. Czy sam taniec im wystarczy? Poznajcie kolejne losy tych dwóch niesamowitych dziewczyn.


Emma i Wioletta. Prawdziwy powód.

Bardzo lubię sięgać po tę serię. Delikatna, a mimo to energiczna. Życiowa, ale z wielką dozą marzeń. Niezwykła po prostu. Od samego początku bacznie śledzę losy Emmy i Wioletty. Ich niezwykła determinacja sprawia i kruchość sprawiają, że po prostu nie można się oderwać od tej historii.

Prawdziwy powód.

Co nowego u dziewczyn? Wioletta przygotowuje się do egzaminów w Paryskiej Szkole Baletowej. Niestety ma problem z piruetem i zupełnie nie wie jak sobie z tym poradzić. Dodatkowo wychodzi na jaw w kim zadurzył się Jake i najbliższa przyjaciółka Wioletty nie jest z tego powodu zadowolona. Tymczasem Emma rozwija swoje umiejętności w tańcu nowoczesnym i hip-hopowym. Dostaje nawet propozycję dołączenia do drużyny, która chce wystartować w mistrzostwach kraju. Jednak nie do końca podoba się to jej ekipie. Czy dziewczyna mimo to wystartuje w tych prestiżowych zmaganiach? Tego wszystkiego będziecie mogli dowiedzieć się z najnowszego tomu ich przygód pt. Prawdziwy powód.


Bardzo lubię ten komiks. Podoba mi się to jak autorzy pokazują zwiewność i lekkość tańca. Niezależnie czy jest to balet, czy taniec współczesny. Bohaterowie też zostają w pamięci na dłużej, kibicujemy im, bo widzimy ile czasu, energii i zaangażowania poświęcają własnym marzeniom.

Zgarnąć z półki?

Naprawdę lubię tę serię. Sama sięgam po nią z największą przyjemnością. Dla Klary i Janka jest jeszcze trochę zbyt obyczajowa, dlatego nie jeszcze nią zainteresowani, ale jak dla mnie są to naprawdę fajne komiksy, po które warto sięgnąć. Dlatego polecam Wam się z nimi zapoznać :-).

Tytuł:               Prawdziwy powód

Seria:               Emma i Wioletta

Scenarzysta:    Jerome Haman

Ilustracje:         Lena Sayaphoum

Tłumaczenie:    Maria Mosiewicz

Wydawnictwo:  Egmont

Premiera:          23.11.2022

Komentarze

 1. To jedna z moich ulubionych serii.

  OdpowiedzUsuń
 2. Naprawdę jest się czym zachwycić.

  OdpowiedzUsuń
 3. To naprawdę genialne wydanie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Miło można spędzić czas z taką publikacją.

  OdpowiedzUsuń
 5. Cały cykl jest cudowny.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl