Sekretne życie Grety O. - recenzja.

 Niedziela. Czas zebrać siły na nadchodzący, świąteczny tydzień. Jakbym nie miała co robić to jeszcze zabraliśmy się za odświeżenie domu i generalne porządki. A Wy przygotowujecie się już do świąt? Czy może nie musicie specjalnie nic robić ;-)?

Dzisiaj mam dla Was recenzję niesamowitej książki, która sprawiła, że zupełnie inaczej spojrzałam na niektóre, trudne tematy. Ciekawi? Zapraszam na recenzję Sekretne życie Grety O.


Sekretne życie Grety O.

Harley ma trzynaście lat. Mógłby uważać się za typowego nastolatka, gdyby życie nie pokazało mu swoich różnych nie zawsze pastelowych odcieni. Jednym z ważniejszych wydarzeń w jego życiu jest ucieczka starszego brata. Kiedy jego rodzinie zajmują poszukiwania, Harley włóczy się po mieście bez konkretnego celu. Kiedy pewnego dnia znajduje ręcznie robioną kartkę w jednej z książek w bibliotece, jego życie całkowicie się zmienia.

Słodko-gorzko.

Ucieczka dziecka, odrzucenie przez przyjaciół, niezrozumienie i samotność to nie są proste tematy, dlatego trochę obawiałam się tej książki. Zanim do niej zasiadłam wydawała mi się zbyt poważna i brutalna. Jednak już od pierwszych stron Cary Fagan kupił mnie swoją narracją i nie mogłam się oderwać od tej historii. Trafne, często ironiczne komentarze trafnie opisują zaistniałe sytuacje. Dodatkowo pojawia się tajemnicza Greta O. autorka kartek z bardzo ciekawymi hasłami. Harley uważa, że ktoś o takiej wrażliwości musi być jego bratnią duszą. A jaka okaże się prawda? 


Cukier i trochę lukru.

Sekretne życie Grety O. to bardzo ciepła opowieść. I właśnie chyba to mi trochę w tym wszystkim nie pasowało. Cary Fagan porusza ciężkie i trudne tematy w sposób lekki, sarkastyczny i ciepły. To dziwne połączenie, przyznaję, ale książkę czyta się bardzo dobrze. Jedyne do czego naprawdę chcę się przyczepić to zakończenie. Po takiej historii spodziewałam się trochę więcej realności. Niestety, ale zakończenie wydaje mi się zbyt idealne, zbyt pasujące, zupełnie inaczej niż to w życiu bywa...

Zgarnąć z półki?

Być może moja zgryźliwość bierze górę i dlatego czepiam się tego, jak skończyła się ta historia, ale jeśli miałabym oceniać całość to jak najbardziej zachęcam do lektury. W Sekretnym życiu Grety O. znajdziecie wiele rzeczy, które Was zaskoczą i jeszcze więcej komentarzy, z którymi nie sposób się nie zgodzić. Także jak najbardziej polecam.

 • Tytuł: Sekretne życie Grety O.
 • Autor: Cary Fagan
 • Wydawnictwo Literackie
 • Rok wydania: 2022
 • Ilość stron: 216

Komentarze

 1. Ja przyznam, że w tym roku jakoś jestem do tyłu ze wszystkim. Nawet jeszcze menu nie zaplanowane. Bardzo ciekawa pozycja

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobrze, że jest to zaskakująca lektura. Myślę, że mogłabym dać jej szansę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Już wcześniej zwróciłam uwagę na tę lekturę i jestem ciekawa tego wydania i swoich wrażeń po przeczytaniu tej książki.

  OdpowiedzUsuń
 4. Okładka mignęła mi już kilka razy, ale przyznam, że nie wiedziałam, że i środek jest pięknie zrobiony

  OdpowiedzUsuń
 5. Jestem bardzo ciekawa książki i chętnie skuszę się na tę lekturę.

  OdpowiedzUsuń
 6. Paulina Kwiatkowska11 kwietnia 2022 23:57

  Na pewno jest się czym zachwycić i co nadrabiać w najbliższym czasie.

  OdpowiedzUsuń
 7. W kwestii przygotowań do świąt, to jeszcze mało w tym zakresie zdziałałam, a powinnam, bo spore zaległości. ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Jestem ciekawa tego tytułu i moich wrażeń po przeczytaniu.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl