Giganci. Siegfred - recenzja komiksu.

 Niedziela. Mniej mniej tutaj ostatnio, ale niestety doba nie chce się rozciągnąć. Mam nadzieję, że uda mi się wszystko zorganizować tak żeby wszyscy byli zadowoleni, chociaż słyszałam pogłoski, ze nie da się tak zrobić ;-).

Dzisiaj mam dla Was recenzję kolejnego tomu o Gigantach. Przyznam szczerze, że bardzo czekałam na ten komiks i...nie zawiodłam się.


Giganci. Siegfred.

O Gigantach mogliście już czytać na moim blogu. Historia o odwiecznej walce dobra ze złem, gdzie ta druga strona jak zwykle ma przewagę. Fabuła niby nie nowa, ale ma w sobie coś takiego, że chce się w nią zagłębić. Podoba mi się to, że każdy z Gigantów (na razie mogliśmy poznać dwóch) nie dość, że ma unikatowe moce, związane z konkretnym żywiołem to dodatkowo łączy go specjalna więź z określoną osobą.

Siegfred.

Tym razem możemy poznać Siegfreda. Syna niemieckiego ambasadora, zamknięty jak ptak w złotej klatce z powodu swojej niepełnosprawności. Pewnego dnia Siegfred słyszy głos w swojej głowie i wtedy jego życie zmienia się diametralnie.

Tak jak już Wam wspominał, to dopiero początek historii. Na razie wiemy tylko tyle, że dobrych Gigantów jest 5 przeciwko jednemu złemu. Póki co mogliśmy poznać dwóch z nich. Najnowszy tom opowiada o Adryelu Gigancie związanym z wodą. Chociaż historia dopiero się rozkręca w najnowszym tomie mogliśmy zobaczyć pierwsze starcie dobra ze złem. Oczywiście nie powiem Wam jak do tego doszła ani kto wygrał, ale muszę przyznać, że zapowiada się bardzo emocjonujący konflikt. Jestem bardzo ciekawa kolejnych gigantów i ich ludzkich sojuszników, ponieważ póki co, poznani bohaterowie bardzo przypadki mi do gustu.

Zgarnąć z półki?

O ile wcześniej porównywałam Gigantów do Transformersów tak teraz mogę stwierdzić, że historia odbija od tego zamysłu. Oczywiście nadal są punkty wspólne, ale to już zupełnie inna historia ;-). Także jak najbardziej polecam :-).

 • Tytuł: Siegfred

 • Seria/cykl: GIGANCI

 • Scenarzysta: Lylian

 • Ilustrator: James Christ

 • Tłumacz: Nika Sztorc

 • Data premiery: 23.03.2022Komentarze

 1. Bardzo podoba mi się ta propozycja komiksu, jest naprawdę świetny i pięknie wydany.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oprawa graficzna bardzo przyjemna dla oka, chętnie poznałabym wszystkie ilustracje. :)

   Usuń
 2. Bardzo chciałabym umieć rozciagać czas, gdyż tyle fantastycznych przygód czytelniczych wciąż na mnie czeka, a stale dochodzą nowe. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ładnie wydany komiks z pewnością znajdzie wielu odbiorców :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Podoba mi się ta propozycja komiksu, jest naprawdę super.

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetny rysunek i ciekawa fabuła - coś co będzie kusiło, by po niego sięgnąć ;)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl