Sami. Nożownik z Fortville - recenzja komiksu.

 Wtorek. A mnie dopadł atak alergii. Nie wiem, co już może pylić, ale niech już skończy. Wcale nie narzekałam kiedy mogłam swobodnie oddychać 😉.

Dzisiaj mam dla Was kontynuację post apokaliptycznego komiksu dla dzieci. Czy coś takiego może się udać? Zapraszam na recenzje.


Sami. Nożownik z Fortville.

O Samych mogliście już u mnie przeczytać. Byłam zaskoczona, że taka historia - post apokalipsa dla dzieci może być tak wyważona, pełna napięcia, ale nie straszna, czy przekoloryzowana. Po prostu Sami to naprawdę dobry i wciągający komiks.

Dzieciaki powoli uczą się samodzielnie funkcjonować w świecie bez dorosłych. Postanawiają jednak nie siedzieć w miejscu i wyruszyć w poszukiwaniu innych ocalałych. Zanim jednak do tego dojdzie muszą odpowiednio się przygotować do podróży. Kiedy na ich drodze staje tajemniczy nieznajomy z niezłym arsenałem broni białej, sytuacja się nieco komplikuje.
Post apokalipsa dla dzieci?

Same okładki tych komiksów bardzo przemawiają do wyobrazi. Białe tła, minimalistyczne rysunki, na których widać silne emocje bohaterów, sprawiają, że rozbudza się nasza ciekawość. Przecież to tylko dzieciaki, co mogło ich tak przestraszyć? A mogło i to całkiem sporo, chociaż przecież nie ma tam nikogo oprócz nich, chyba nie ma...

Bardzo podobało mi się to, że autor pokazał jak bardzo zróżnicowana jest grupa, nie tylko pod względem wyglądu, płci, czy wieku, ale również charakteru. Taka mieszanka zawsze doprowadza do konfliktów, a co za tym idzie wielu niebezpieczeństw. Zwłaszcza kiedy w pobliżu nie ma żadnej emocjonalnie dojrzałej osoby...

Drugi tom był naprawdę emocjonujący. Do końca nie było wiadomo, kto jest przeciwnikiem głównych bohaterów, a jego sposób działania sprawiał, że akcja miała naprawdę fajna dynamikę.

Zgarnąć z półki?

Zdecydowanie! Wiele komiksów miałam już okazję przeczytać i zrecenzować, a Sami jest jednym z moich faworytów, więc z czystym sumieniem polecam, a sama czekam na kolejny tom!

 • Seria: SAMI

 • Scenarzysta: Fabien Vehlmann

 • Ilustrator: Bruno Gazzotti

 • Tłumacz: Agata Cieślak

 • Data premiery: 23.03.2022Komentarze

 1. Też jestem wielką miłośniczką tej serii i czekam na kolejny tom.

  OdpowiedzUsuń
 2. Podoba mi się ta propozycja komiksu. Jest się czym zachwycić.

  OdpowiedzUsuń
 3. Cieszę się że miałam okazję poznać ten cykl. Jestem nim zachwycona.

  OdpowiedzUsuń
 4. Siostra jest zadowolona z tej serii, więc i ja się skuszę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Miękka oprawa i ciekawa treść to super propozycja na wolny czas.

  OdpowiedzUsuń
 6. Życzę by alergia minęła, a seria komiksów zapowiada się na medal.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl