Upiorne miejsca, czyli historia o tym, że przeszłość nas zawsze dogoni.

 Sobota. Ufff, dzisiaj trochę na spokojniej. Posprzątałam u dzieciaków w pokoju, ugotowałam obiad. Obejrzeliśmy pokemony, było naprawdę fajnie. A Wam jak minęła sobota?


Dzisiaj chciałabym przedstawić Wam książkę, która wywarła na mnie bardzo mocne wrażenie. Dobrze napisana, ciekawie wykreowana i zapadająca w pamięci, tyle mogę zdradzić Wam na początku 😉.Upiorne miejsca.

Zanim w ogóle zapoznałam się z opisem tej książki, już na samym początku zaciekawiła mnie okładka. Co też kryje się za tym niepokojącym obrazem? Te kolory, ten rodzaj ekspresji, no może być ciekawie i powiem Wam było.

Jest to książka o tym, że traumy z dzieciństwa nigdy same nie odchodzą, a nie opracowane przynoszą zawsze jeszcze większe szkody.

Chen Tien-Chong jest najmłodszy z rodzeństwa. Mimo, że był długo wyczekiwanym synem i rodzica rozpieszczali go jak mogli, nie czuł się szczęśliwy w swoim rodzinnym mieście. Zawędrował do Europy, a dokładniej do Berlina, gdzie długo wiódł spokojne życie, aż do dnia kiedy zamordował swojego partnera. Kiedy po wielu latach wraca w rodzinne strony, okazuje się że nic tam na niego nie czeka. Mimo to postanawia zostać i zacząć wszystko od nowa. 

Upiorne miejsca to historia o tym, jak przeszłość potrafi dopaść i zaszczuć człowieka. To historia o tym, jak głęboko możemy zakopać nasze traumy, która dziwnym trafem zawsze wychodzą na powierzchnię. To historia o tym, że mimo przerwania więzi, zawsze będziemy połączeni z miejscem naszych narodzin.

Powiem Wam, że bardzo dobrze mi się czytało te książkę. Akcja nie jest jakaś specjalnie szybka, ale utrzymuje dobre tempo i nie gubimy się w mnogości wątków. Autor skrupulatnie (aczkolwiek w nieoczywisty spośród) prowadzi nas przez tą historie.

Zgarnąć z półki?


Z pewnością jest to książka, którą warto poznać. Mam nadzieję, że europejscy czytelnicy ja docenia i zajmie gdzieś na górnej półce 😉.A jeśli szukacie ciekawych książek do poczytania to koniecznie zajrzyjcie do nowości TaniaKsiazka.plKomentarze

Prześlij komentarz

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl