Zabić wszystkich. Ryan Green. Seria True Crime. Recenzja.

Sobota. Za mną bardzo intensywny dzień. Planowałam posiedzieć w domy i trochę ogarnąć, ale sprzątanie mi nie ucieknie, a fajne atrakcje i owszem ;-). Ogarnęłam ile się dało i ruszyłam na spotkanie przygody. A Wam jak minęła sobota? Korzystacie już trochę z sprzyjającej aury?

Dzisiaj chciałabym zaprezentować Wam kolejną cześć serii True Crime, która na pewno sprawi, że krew zmrozi Wam się w żyłach. Wszystko za sprawą Carla Panzrama, który...
 

Zabić wszystkich. Ryan Green.

Historia o tym, jak wielki wpływ ma na dorosłe życie nasze dzieciństwo. Historia o tym, jak traumy z dzieciństwa stają się naszymi demonami. Historia o tym, jak stworzyć mordercę.

Zabić wszystkich to kolejna część serii True Crime Rayana Greena. Autor przedstawia w niej sylwetki znanych morderców i psychopatów oraz opowiada o tym, co ich ukształtowało. Historia Carla Panzrama opowiada o tym, jak krzywdy, przemoc, molestowanie i brak pomocy zmieniły nigdy nie wysłuchane dziecko w seryjnego mordercę.

Muszę przyznać, że z wielkim zaciekawieniem śledziłam tę historię. Carl, który zawsze sprawiał problemy trafia najpierw do poprawczaka, by potem trafić do więzienia. W jego życiorysie nie ma punktu zwrotnego, w którym coś się zmienia. Jest za to konsekwentne działanie doprowadzające do całkowitego wypaczenia, które finalnie doprowadza do wielu nieuzasadnionych śmierci. Carl jako osoba niestabilna emocjonalnie, działała chaotycznie. Nie wybierał swoich ofiar pod jakiś konkretny klucz, przez co organom ścigania trudniej było go złapać.

Zabić wszystkich to naprawdę mocny obraz tego, co można zrobić z człowiekiem. Nie chodzi mi tu tylko o ofiary Carla Panzrama, ale i o niego samego. Podczas lektury targają nami sprzeczne emocje, które z jednej strony szukają wytłumaczenia dla okrucieństwa oprawcy, a z drugiej wymierzają najwyższy wymiar kary za dokonane zbrodnie.

Zgarnąć z półki?

To nie zdecydowanie nie jest seria dla wszystkich. Brutalność i sposób działania tych morderców jest naprawdę mocna w odbiorze. Jeśli jednak lubicie taką tematykę to koniecznie sięgnijcie. Warto przeczytać!

A jeśli szukacie ciekawych książek do poczytania to koniecznie zajrzyjcie do nowości TaniaKsiazka.plKomentarze

Prześlij komentarz

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl