Moje pierwsze kolory

 Dzień dobry we wtorek! W końcu za oknami trochę wiosennej aury, chociaż przyznam Wam się szczerze, że kiedy rano ziemię spowiła mgła i wszystko straciło swoje kolory, czułam się trochę dziwnie.

A jak już przy kolorach jesteśmy to dzisiaj chciałabym Wam zaprezentować ciekawą propozycję dla młodszych czytelników pozwalająca poznać świat kolorów oraz  matematyki. Ciekawi? Zapraszam na recenzje.


Moje pierwsze kolory.

Chociaż moje dzieciaki nie są już maluchami, bardzo lubię czytać z nimi dla książki dla najmłodszych. Dlaczego dalej sięgamy po te tytuły? Odpowiedz może być tylko jedna, bo są cudowne. 

A że Akademia Mądrego Dziecka specjalizuje się w wydawaniu samych cudownych tytułów, sięgnęliśmy tym razem po książkę o nauce kolorów (i matematyki).

Moje pierwsze kolory to książka dla dzieci w wieku 3-5 lat, w której mamy ruchome elementy i otwierane okienka. Dzięki tej książce dziecko poznaje różne kolory oraz to gdzie najczęściej możemy je spotkać (czerwona truskawka, fioletowy winogron, zielona żaba) oraz może poćwiczyć zdolności logicznego myślenia. Przykładem tego ostatniego może być odgadnięcie, co kryje się pod ostatnim obrazkiem w ciągu (który jest zasłonięty). Sami zobaczcie jak to wygląda.

Zgarnąć z półki?

Tak! Książka jest kolorowa, przejrzysta, angażująca i ciekawa. Jak dla mnie idealny pomysł na naukę przez zabawę. Polecam!

Komentarze

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl