Muminki

 Wtorek. Póki co ciut spokojniej niż wczoraj, ale przecież dzień się jeszcze nie skończył 😉.

Dzisiaj chciałabym Wam przedstawić nowe części przygód Muminków, które niosą ze sobą wiele mądrości życiowych i jak zawsze totalnie oczarowują czytelników. Zapraszam na recenzje.

Muminek i tajemnica lata.

Historia, która bardzo wzruszyła Klarę. Wcześniej jakoś nie miała okazji bliżej poznać Buki i nie wiedziała, jak tragiczną (w sensie samotną) jest postacią. 

W tej części Muminki szukają tajemniczego złodzieja, który ukradł notes i pióro tatusia Muminka, potrzebne do pisania nowej powieści. Kiedy okazuje się, że to Buka, wszystkich oblatuje strach. Jednak mamusia Muminka tłumaczy, że ona jest po prostu samotna i szuka przyjaciół. Wszystko dobrze się kończy, bo Buka zostaje zaproszona na wieczór opowiadania historii i choć towarzyszy temu wydarzeniu z daleka to odchodzi szczęśliwa. 

To jedna z tych historii, która ma w sobie wielką moc. Moje dzieciaki od razu zaczęły przekrzykiwać się historiami o samotnych dzieciach z ich przedszkola. Nie wiem na ile były one prawdziwe, ale takie historie jak ta o Buce i muminkach pozwalają lepiej przyjrzeć się otaczającemu nas światu i wyraźniej dostrzec innych ludzi.


Tytuł:              Muminek i tajemnica lata

Seria:              Opowiadania z Doliny Muminków

Autor:             Richard Dungworth/ Tove Jansson

Ilustracje:        Tove Jansson

Wydawnictwo: HarperKids Polska

Premiera:         18.05.2022


Muminki i nowy przyjaciel.

Druga historia chyba bardziej urzekła mnie niż dzieciaki, ale kiedy przeczytałam "znalazłeś najlepszy rodzaj skarbu, znalazłeś przygodę" z miejsca zakochałam się w tej historii. Tym razem mamy okazję wyruszyć w podróż z Muminkiem i Ryjkiem, którzy szukają nadawcy najemniczego listu w butelce. Kiedy ich łódka rozbija się o brzeg samotnej wyspy okazuje się, że twórcą tej wiadomości jest ich stara znajoma Too-Tiki, którą w okresie zimowym męczy straszliwa samotność. Aby zapobiec tym negatywnym emocjom, Muminek proponuje aby wróciła z nimi do Doliny Muminków, gdzie spędzi chłodne miesiące wraz z przyjaciółmi.

Tytuł:              Muminek i nowy przyjaciel

Seria:              Opowiadania z Doliny Muminków

Autor:             Richard Dungworth/ Tove Jansson

Ilustracje:        Tove Jansson

Wydawnictwo: HarperKids Polska

Premiera:         18.05.2022


Zgarnąć z półki?

Tak. Jest to (kolejna) seria, po którą często i chętnie sięgamy. Mała ilość tekstu, duże, kolorowe ilustracje, ważne treści i o czywiście Muminki, sprawiają że po prostu chce się ją czytać :-)
Komentarze

 1. Martyna Kwiatkowska31 maja 2022 15:07

  Tej o przyjacielu chyba jeszcze nie czytałam, więc mam co nadrabiać.

  OdpowiedzUsuń
 2. Paulina Kwiatkowska31 maja 2022 15:09

  Muminki to świetni bohaterowie, bardzo lubię ich przygody.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wydania są naprawdę świetne i pieknie wydane przez wydawnictwo.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jestem zachwycona tymi publikacjami, są bardzo ciekawe i na pewno znajdą swoich odbiorców.

  OdpowiedzUsuń
 5. Recenzje Kiti31 maja 2022 15:11

  Ulubieni bohaterowie zawsze znajdą u mnie uznanie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Muminki są bardzo pouczające, choć ja jako dziecko nie przepadałam za nimi. Doceniłam dopiero za kolejnym podejściem.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl