Dzień z Minecraft (dużo zdjęć)

Wtorek. Jako, że dzisiaj rozpoczęły się egzaminy ośmioklasistów, większość szkół ma przymusowe wolne. Dlatego chciałabym Wam dzisiaj przedstawić coś, co zajmie czas młodych uczniów tymczasowo pozbawionych zajęć lekcyjnych. Zapraszam na dzień z Minecraft.


Minecraft. Matematyka. MEGAzadania.


Podobno najbardziej efektywni jesteśmy rano, dlatego najcięższe przedmioty lekcyjne powinny odbywać się rano. Zacznijmy więc od matematyki 😁.

Harper kids przygotował odpowiednią serię na tę okazję. Minecraft. Matematyka. MEGAzadania to zbiór zadań na różnym poziomie trudności. Ma to zachęcić najmłodszych do poznania fascynującego świata liczb (i nie tylko 😉). 

Zadania są różne, od bardzo prostych działań do geometrii, czy nawet algebry. Moje dzieciaki, chociaż dopiero wkraczają w świat matematyki to były zainteresowane tymi zestawami ćwiczeń, a minecraftowa tematyka sprawiła, że matematyka okazała się całkiem fajna 😉. 


Minecraft. Niesamowite kompaktowe konstrukcje.


Wymęczeni po matematyce? Czas na minecraftowe konstrukcje. To kontynuacja serii, która (przynajmniej u nas) cieszyła się wielką popularnością i wszystkie dzieciaki, które do nas przyjeżdżały z wielką pasją i zaangażowaniem przeglądały tę książkę. Dlatego bardzo ucieszyłam się na wieść o kontynuacji cyklu. 

Jako, że świat Minecraft jest praktycznie nieograniczony to i konstruowanie w nim nie ma wyraźnych granic. Dlatego takie instrukcje jak można coś skonstruować w tym świecie są bardzo pomocne. Ułatwiają nakierowanie na właściwe tory i rozwijanie własnej kreatywności.Minecraft. Saga Stonesword. Moby rządzą!


Na koniec już spokojniej. Czas na lekturę. To również jest kontynuacja serii, która cieszy się wielką popularnością. W najnowszych przygodach Morgana, Ash, Harper, Po i Jodi towarzyszymy bohaterom w podróży pod ziemię, gdzie kolejne wcielenie Króla Przywolywaczy rośnie w siłę. Czy dzieciaki poradzą sobie z zagrożeniem? Jakie przeszkody będą musiały pokonać? I co ma z tym wspólnego kandydatura Po na przewodniczącego samorządu uczniowskiego? Jedno jest pewne, to będzie na pewno bardzo emocjonująca przygoda. I jak Wam się podoba dzień z Minecraftem? Jest co robić, prawda 😉.

Zgarnąć z półki?

No cóż mogę powiedzieć? Minecraft opanował trochę nasza rzeczywistość, a jeśli sympatia do tej gry i przedstawionego w niej świata ma pomóc zachęcić dzieci do nauki, konstruowania i czytania to ja nie widzę żadnych wad w takiej idei 😉.Komentarze

 1. Recenzje Kiti24 maja 2022 13:16

  Wykorzystuję te zadania na korepetycjach. Są bardzo fajne.

  OdpowiedzUsuń
 2. Książki i zadania ze świata tej gry są super

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie gram w Minecraft, ale lubię wiedzieć na co warto zwrócić uwagę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Paulina Kwiatkowska24 maja 2022 13:21

  Minecraft zawsze cieszy się sporym zainteresowaniem czytelników.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jeśli chodzi o te pozycje naprawdę jest się czym zainteresować.

  OdpowiedzUsuń
 6. Idea takiej zabawy nie trafiła do mnie, ale fantastycznie, że potrafimy być zakręceni w danej aktywności dla umysłu. :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl