Enola i niezwykłe zwierzęta - recenzja komiksu.

 Niedziela. Wymęczyłam dzieciaki spacerem, więc jedyne na co aktualnie mają ochotę to leżenie i oglądanie bajek. A to oznacza... tak! czas tylko dla mnie! No oprócz "mamo pić, mamo jeść, mamo zobacz". Nie narzekam, mogłam dzisiaj spokojnie poczytać ;-).

Dzisiaj chciałabym Wam przedstawić komiks, do którego długo się zabierałam. Nie dlatego, że mnie nie ciekawił, ale właśnie dlatego, że wydawał się bardzo interesujący, a ja odwlekałam przyjemność poznania tej historii. W końcu jednak nadszedł ten czas i... przeczytaliśmy go już chyba z 8 razy (przed weekend). Także i tym razem mój nos się nie mylił i wyczuł kolejny komiksowy hit ;-). Ciekawi, co mi się tak spodobało? Zapraszam do recenzji.


Enola i niezwykłe zwierzęta - recenzja komiksu.

Już sama okładka zwiastuje fajną przygodę czytelniczą, nie uważacie ;-)? A jak Wam powiem, że Enola jest weterynarzem specjalizującym się w niezwykłych zwierzętach, tj. feniksy, gargulce, czy jednorożce? Sami przyznajcie, że to musiało się udać ;-).

Komiks podzielony jest na dwie części. W każdej z nich mamy po jednej historii i chociaż ja przeczytałam od deski do deski, tak chronologia nie jest tu szczególnie ważna i można czytać zaczynając od drugiej części. 

Cudowna, mądra i zmuszająca do myślenia. Tak w skrócie można określić ten komiks. I może nie opowiada o górnolotnych ideach, czy leku na całe zło tego świata, ale główna bohaterka udowadnia, że zawsze warto pomagać i każdy zasługuje na to żeby zostać wysłuchanym. Zgarnąć z półki?

Zdecydowanie, bardzo dobrze bawiłam się podczas lektury, moje dzieci również, dlatego z czystym sumieniem mogę Wam polecić.

 • Seria/cykl: ENOLA I NIEZWYKŁE ZWIERZĘTA

 • Scenarzysta: Joris Chamblain

 • Ilustrator: Lucile Thibaudier

 • Tłumacz: Maria Mosiewicz

 • Data premiery: 09.03.2022

Komentarze

 1. Witam.
  Bardzo fajna pozycja. Lubię komiksy a wydawnictwo też jest przeze mnie znane oraz lubiane.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ładna grafika miła dla oka.

  OdpowiedzUsuń
 3. Myślę, że Enola i jej ciekawe przygody trafiłyby do moich córek. Tym bardziej, że one bardzo kochają zwierzęta, magiczne czy też nie. Tej serii jeszcze nie mamy na półce.

  OdpowiedzUsuń
 4. Od jakiegoś czasu chętnie sięgam po komiksy i ten też jest już przeze mnie przeczytany. To była bardzo miła czytelnicza przygoda.

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam ten komiks! Jest bardzo ciekawy i taki pozytywny :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ten komiks jest warty poznania i miło spędziłam czas z tą lekturą.

  OdpowiedzUsuń
 7. Jeśli chodzi o ten komiks jest się na co skusić w wolnym czasie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Recenzje Kiti18 maja 2022 12:30

  Niebawem będę czytać drugi tom. Jestem go bardzo ciekawa.

  OdpowiedzUsuń
 9. Piękne wydanie i ciekawa treść zachęcają do sięgnięcia po ten komiks.

  OdpowiedzUsuń
 10. Komiksy to świetna okazja do poznania nowych tytułów.

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie należę do fanek komiksów :) Nie moja bajka :)

  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl