S.O.S Planeta zagrożona wyginięciem! (Bractwo Zagrożonych. Harperkids)

 Miło jest tak usiąść na spokojnie w niedzielę i pisać wartościowy wpis na bloga. Dzieciaki mają dzień bajek, ja piję ciepłą herbatę. Tak, takie dni też są potrzebne. Czasami (a najlepiej raz w tygodniu) trzeba po prostu odpocząć. Chociaż dzisiaj mam dla Was książkę, która wzbudziła we mnie duże emocje. Ufam, że Wy rozsiądziecie się wygodnie w fotelu i posłuchacie, co mam do powiedzenia ;-).


Temat nie nowy. Zwierzęta o nieprzeciętnej inteligencji ratują świat. Miłośnicy teorii spiskowych mieliby tutaj miejsce do snucia swoich poglądów, ale na szczęście ich tu nie ma, więc możemy spokojnie rozmawiać dalej ;-).

Nukilik to młoda niedźwiedzica, która przez zmiany klimatyczne i brak odpowiednich warunków do życia trafia na Arkę. Jest to miejsce, w którym ludzie zapewniają odpowiednie warunki różnym gatunkom zwierząt. Możemy tam znaleźć dżunglę, pustynię, czy biegun północny. Dodatkowo w Arce niektóre zwierzęta zyskują inteligencję porównywalną do ludzkiej, czyli w skrócie mamy np. orangutana, który potrafi mówić, myśleć analitycznie i przewidywać. Gdyby nie był orangutanem  byłby normalnym człowiekiem ;-).

Bractwo Zagrożonych to bardzo porywająca lektura. mamy tutaj spektakularne akcje na światową skalę, zwierzęta, która z każdą misją radzą sobie lepiej niż niejeden oddział specjalny, no i oczywiście ciekawą kreację postaci.

Podoba mi się, jak na początku Nukilik nauczona przez instynkt samozachowawczy, matkę i Matkę Naturę odmawia jakiejkolwiek współpracy. Pomimo inteligencji, nadal zachowuje się jak zwierzę. Nie interesuje ją misja ratowania świata, chce po prostu wrócić do domu, a że zdobyła dodatkowo umiejętności, które pomogą jej w lepszym funkcjonowaniu, trudno. Byleby wrócić do domu.
Warto również zwrócić uwagę na szczegółowy opis zwierząt. Możemy nie tylko dowiedzieć się, że takie żyją na naszej planecie, ale również lepiej je poznać. Twórcy korzystali z zasobów WWF, dzięki czemu w Bractwie Zagrożonych mamy naprawdę solidną dawkę wiedzy, podaną w interesujący i wciągający sposób.

Oczywiście nie mogę Wam zdradzić jak i kogo ratują. Dlaczego wpadają w tarapaty i jak z nich wychodzą. Mogę Wam tylko polecić tę książkę, ponieważ to naprawdę kawał dobrej akcji, intrygi i zwierząt ;-).

Tytuł:              Bractwo Zagrożonych

Autor:             Philippe Cousteau, Austin Aslan

Ilustracje:        James Madsen

Tłumaczenie:   Dorota Stadnik

Wydawnictwo: Harperkids Polska

Premiera:         10.02.2021


Za możliwość przeżycia przygody z taką ekipą, dziękuję Harperkids.

Komentarze

 1. Wow,wiedza zaczerpnięta od WWF to gwarancja, że książka daje dobra orientację o dbanie środowisko i o zwierzętach. Gdybym miała dziecko chętnie bym mu czytala tę książkę

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajna książeczka, który nie tylko bawi, ale i uczy dzieci. W dzisiejszych czasach trzeba bardzo umiejętnie wybierać lektury, żeby była to lektura wartościowa.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo żałuję, że się nie skusiłam. Kocham takie klimaty, chociaż lat mi przybywa, a nie ubywa. Teraz zbieram takie książki dla mojego syna,który również lubuje się w słowie pisanym. Intrygujaca fabuła, ciekawa akcja i tacy bohaterowie to połączenie, które bardzo lubię :)

  OdpowiedzUsuń
 4. No i teraz żałuję,że nie zamówiłam sobie tej książki - bo wydaje się naprawdę ciekawa i bogata w informacje :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Czytałam ten tom, bardzo przypadł mi do gustu. Cudownie, że na końcu były informacje o poszczególnych gatunkach zwierząt, podobało mi się to.

  OdpowiedzUsuń
 6. Niestety, ale nie jest to kompletnie moja tematyka. Pewnie dlatego, że na co dzień czytam thrillery no i czasami jakieś powieści obyczajowe.

  OdpowiedzUsuń
 7. Jak ważne są takie przekazy, planeta należy do wszystkich, ale to człowiek powinien o nię w szczególny sposób dbać.

  OdpowiedzUsuń
 8. Lubię jak w książkach dla dzieci autorzy przemycają naprawdę naukową wiedzę. Super, że jest taka jak ta publikacja na polskim rynku.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl