Wielkie odkrycia w domu Shadow. Recenzja mangi Shadow house

 Czwartek! Końcówka kwietnia. Ależ ten czas leci. Już widać pierwsze pąki na drzewach i krzewach, pojawiają się też bociany! Ale ja lubię jak natura budzi się do życia, a Wy?

Dzisiaj chciałabym Wam zaprezentować kolejne tomy mangii o pewnej niezwykłej rodzinie i ich rezydencji. Zapraszam na recenzje Szadow House 9-10.

Shadow House.

O tej mandze już pisałam. Rezydencja rodziny Shadow skrywa nie tylko tajemnice, ale również same oblicza swoich właścicieli. Wyglądają jak ubrane cienie, a co się za tym kryje nie wiemy. Jak do tego doszło, jak naprawdę funkcjonuje rezydencja, czym są żywe lalki? Pytania się mnożą, ale w najnowszych tomach autorka odkrywa przed nami rąbek tajemnicy.

Powiem Wam szczerze, że czekałam na to. Knucia trochę mnie męczą. Dlatego odetchnęłam z ulgą, kiedy okazało się, że dwa najnowsze tomy bardziej przypominają retrospekcje niż dworskie intrygi. Wiele możemy się dowiedzieć. Na przykład kim tam naprawdę jest Kate i Emilico i jak zaczęła się ta cała historia z rodem Shadow.

Powiem Wam, że nie spodziewałam się takiego rozwinięcia historii i chociaż czuje, że zbliżamy się do punktu kulminacyjnego to jeszcze bardziej chce poznać wszystkie zakamarki tej historii! Zgarnąć z półki?

Zdecydowanie. Jest to naprawdę nietuzinkowa historia pełna niezwykłych zwrotów akcji i ciekawych bohaterów. Ja już nie mogę doczekać się kolejnych tomów!


Tytuł:              Shadow House
Autor:             So-ma-to
Wydawnictwo: Waneko
Tłumaczenie:   Amelia Lipko
Tomy:              9-10

Komentarze

 1. Lubię sięgać po nietuzinkowe wydania.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo dziękuję za polecenie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Na pewno jest się czym zachwycić.

  OdpowiedzUsuń
 4. Sprawdzę czy są dostępne w bibliotece.

  OdpowiedzUsuń
 5. Muszę poczytać o nich coś więcej.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl