Seria SMACZNA BANDA I EMOCJE „Niesforne ziarenko”i „Wzorowe jajo” – Wydawnictwo HarperKids

 Sobota. Czas porządków i rodzinnych aktywności. Niestety moje dzieci z przyzwyczajenia wstały po 6 i niby dały mi "pospać" do 7, ale z pewnymi przerwami. W takie dni marzę żeby byli już nastolatkami śpiącymi do 13 ;-). No dobra, już nie narzekam, ten wiek też ma swoje uroki.

Dzisiaj chciałabym Wam przedstawić serię wyjątkowych książek, które w bardzo ciekawy sposób wyjaśniają bardzo ważne kwestie związane z emocjami i stawianiem granic. Ciekawi? Zapraszam na recenzję.


Smaczna banda i emocje.

Staram się śledzić nowości i zapowiedzi na bieżąco i kiedy zobaczyłam tę serię u Harperkids, przeczuwałam że będzie super. Nie pomyliłam się. Jednak po tylu latach mój molowy nos się nieco wyrobił ;-).

Niesforne ziarenko

Zacznijmy od Ziarenka, które było niesforne. Barrrdzo niesforne. Nie odkładało rzeczy na miejsce, ciągle się spóźniało, opowiadało nieśmieszne kawały i wiele innych rzeczy robiło. Dlaczego? To bardzo dobre pytanie!

Podczas lektury tej części serii Smacznej bandy i emocji poznajemy historię ziarenka, które wiodło szczęśliwe życie na zwykłym słoneczniku, aż pewnego dnia spotyka go szereg niemiłych rzeczy. Sprawia to, że zamyka się na świat i staje się... niesforne. Co z tego wyniknie i czy Ziarenko się zmieni, tego wszystkiego warto dowiedzieć, bo ja oczywiście Wam tego nie powiem ;-).

Bardzo podoba mi się to, że w tej części występują różne ziarna. Dzięki temu nie dość, że można porozmawiać z dzieckiem o tym, jak czuje się osoba odrzucona i samotna, to dodatkowo poznajemy różne ziarna, które występują w tej historii. Jak zawsze Harperkids łączy przyjemne z pożytecznym. My w poniedziałek mamy wybrać się na zakupy różnych ziaren do spróbowania i Wam też polecam taki kulinarny eksperyment :-).

Tytuł:                Niesforne ziarenko

Seria:              Smaczna banda i emocje

Autor:             Jory John

Ilustracje:        Pete Oswald

Tłumaczenie:    Katarzyna Huzar-Czub

Wydawnictwo:  Harperkids Polska

Premiera:         22.02.2023


Wzorowe jajo.

Druga części z serii Smaczna banda i emocje opowiada o jajku, które chciało być dobre i wzorowe za wszystkich innych. Pewnego dnia główny bohater tej historii trafia do wytłaczanki, w której znajduje się 11 innych jaj. Niesfornych, kapryśnych i po prostu nie znośnych. Wzorowe jajo bierze odpowiedzialność za wszystkich mieszkańców wytłaczanki. Dlatego jego dni mijają na naprawianiu, prostowaniu, czyszczeniu i innych podobnych czynnościach. Pewnego dnia jednak okazuje się, że jest tego za dużo, jak na jedno jajko, które po prostu zaczyna pękać. Główny bohater postanawia opuścić wytłaczankę i zająć się sobą. Jak wpłynie na niego ta samotna podróż i czy wróci do starych przyjaciół? Nie powiem ;-).
 
Tytuł:                 Wzorowe jajo

Seria:               Smaczna banda i emocje

Autor:              Jory John

Ilustracje:         Pete Oswald

Tłumaczenie:    Katarzyna Huzar-Czub

Wydawnictwo:  Harperkids Polska

Premiera:         22.02.2023Zgarnąć z półki?

Czułam, że ta seria zapowiada się fajnie, ale nie sądziłam, że będzie tak wielowymiarowa i jednocześnie prosta w przekazie. Bardzo podoba mi się ta seria i z niecierpliwością czekam na kolejne części. Jeśli chodzi o moje dzieci to wydaje mi się, ze bardzo trafiły do nich te opowieści, ponieważ chętnie rozmawiają ze mną na tematy poruszane w tych książkach.

Tak jak Wam mówiłam, Harperkids łączy przyjemne z pożytecznym ;-). Polecam.
Komentarze

 1. To fakt, jest naprawdę wielowymiarowa.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja także jestem zachwycona tymi wydaniami.

  OdpowiedzUsuń
 3. Warto mieć na uwadze obie lektury.

  OdpowiedzUsuń
 4. Cudownie, że powstają takie serie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Obie mają bardzo ważne przesłanie.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl