Kogo będą straszyć duchy podczas końca świata? Recenzja mangi Sadako i Koniec Świata.

 Czwartek. Mangowy czwartek! Juhu! Mam dzisiaj dla Was coś specjalnego. Historię, które trochę straszy, trochę bawi, ale również składani do refleksji. Jakiej? Zaraz się wszystkiego dowiecie.


Sadako i Koniec Świata.

Tadam! Przedstawiam Wam Sadako, bohaterkę jednego z najpopularniejszych japońskich horrorów. Za pewne wiele osób już o niej słyszało. Dla tych, którzy nie mają pojęcia kto to jest wyjaśniam - Sadako jest złym duchem zaklętym w kasecie video. Każdy, kto obejrzy tę przeklętą taśmę umiera w ciągu 7 dni. Fajni horrorów na pewno znają tę historię. No, ale co ona ma wspólnego z końcem świata? Zaraz się dowiedzie.


Byłam bardzo ciekawa tego komiksu. W młodości miałam fazę na japońskie horrory i oglądałam je pasjami. Potem mi  przeszło, ale sentyment do niektórych postaci pozostał (o ile można mówić o sentymencie do śmiertelnych zjaw i potworów ;-)). Koma Natsumi stworzyła bardzo ciekawą kreację świata, w której ludzie po prostu powoli giną. Nie w jakiś makabryczny sposób, żaden grzyb ich nie infekuje ;-), po prostu znikają. Przez co na świecie zostaje zaledwie garstka ludzi. Kiedy pewnego dnia Ai i Hi naprawiają magnetowid i włączają pewną szczególną kasetę, pojawia się właśnie Sadako, która ku swojemu zaskoczeniu wzbudza zachwyt i entuzjazm. Dlaczego? Bo w tym świecie nikt się nie pojawia, wszyscy znikają.Jednak Sadako ma przecież swoją misję. Uśmierca każdego, kto obejrzy kasetę. Ale czy po tak gorącym przyjęciu będzie potrafiła to zrobić? A może dziewczynki wymyślą sposób na przełamanie jej klątwy? Jedyne, co mogę Wam zdradzić to to, że końcówka zaskakuje ;-).


Zgarnąć z półki?

Podobała mi się ta historia. Ma w sobie elementy grozy, komedii i delikatne wstawki obyczajówki. Myślałam, że będzie to bardziej prześmiewcza historia, ale refleksje jakie nasuwają się po jej lekturze też są ciekawe. Fabuła zamknięta jest w jednym tomie, ale mam nadzieję, że autorka pokusi się o stworzenie kolejnych tytułów opartych na znanych motywach grozy i pewnej dawki absurdu, która im towarzyszy. Polecam.

Tytuł:               Sadako i Koniec Świata
Autor:              Koma Natsumi
Wydawnictwo:  Waneko
Tłumaczenie:   Agnieszka Zychma
Komentarze

 1. Super, bardzo ciekawa recenzja! Będę musiała wrócić do czytania mangi, ponieważ ostatnio nie miałam na to kompletnie czasu. Wciągnęło mnie nowe hobby, a mianowicie mam tutaj na myśli fotografię. Ostatnio musiałam również poświęcić na to spory budżet i zamówić m.in. lampy studyjne LED.

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubię takie połączenie emocji.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuję za polecenie tej mangi.

  OdpowiedzUsuń
 4. Niewątpliwie warto jest zwrócić uwagę na to wydanie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Na pewno będę polecać ją dalej.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo dziękuję za informację o tej mandze.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl