GTO 7, czyli najlepszy nauczyciel powraca!

 Mangowy czwartek, łiiiii. Jak ja na niego czekałam! A że mam dla Was wyjątkową mangę to od razu zabieram się za snucie opowieści.

GTO! Moje wyczekiwanie kolejnych tomów zakrawa o jakąś chorobę psychiczną. Niby wiem kiedy ma pojawić się kolejny tom tej mangi, ale za każdym razem jak się pojawia czuję taką ekscytację, jakbym pierwszy raz w życiu widziała mangę. A przecież znam ją na pamięć!GTO.

Uwielbiam. W tej kwestii nic się nie zmienia. Do tej historii zawsze (a nie zliczę już który to raz) zasiadam z największą przyjemnością. Bawi mnie ten prosty, zboczony humor i poważne problemy nastolatków. No nie można się od tego oderwać!

Co nowego w 7 tomie GTO?

Ojjjj, dzieje się. Szósty tom kończy się w bardzo emocjonującym momencie kiedy to Onizuka prawie się wykrwawia. Oczywiście nie powiem Wam, jak do tego doszło. Sami się przekonajcie czytając poprzedni tom (a najlepiej wszystkie tomy ;-)). Onizuka trafia do szpitala, a kiedy wraca do zdrowia, sprawy zaczynają napierać normalnego tempa - szantaże, ucieczki, szkolne miłości i takie tam ;-). AAA no tak, zapomniałam dodać, do klasy Onizuki wraca pewna uczennica. Wybitnie uzdolniona dziewczyna, która jest pod opieką kuratorium, co pozwala jej... robić wszystko na co ma ochotę. Włączając w to oczywiście gnębienie nauczycieli. Jednak Kanzaki ma bardzo wysublimowany sposób działania, ot choćby wpuszczanie kobry do klasy, czy wybuchy na lekcji chemii. A to nie jest szczyt jej możliwości. Czy Onizuka sobie z nią poradzi? Czy może niesamowicie inteligentna dziewczyna znajdzie sposób na belfra? Będzie się działo! Mówię Wam ;-).

Tłumaczenie

Na uwagę zasługuje również tłumaczenie Aleksandry Watanuki, Mateusza Łukasika, Amelii Lipko. Bardzo podoba mi się to, ze w polskim tekście są odwołania do naszych rodzimych gwiazd, czy ogólnie popkultury. Łatwiej sobie wtedy wyobrazić, co konkretnie bohaterowie mają na myśli i do kogo się odwołują. Myślę, że samo znalezienie polskiego odpowiednika nie należało do najłatwiejszych zadań, dlatego chwalę zdolności, chęci i całokształt pracy tłumaczy ;-).

Zgarnąć z półki?

Jak dla mnie niezbędna manga, którą każdy powinien choć raz przeczytać. Bardzo, bardzo polecam!

Tytuł:               GTO
Autor:              Toru Fujisawa
Wydawnictwo:  Waneko
Tłumaczenie:   Aleksandra Watanuki/Mateusz Łukasik/Amelia Lipko
Tomy:              7
Komentarze

 1. Na pewno jest się czym zainteresować.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo dziękuję za polecenie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zapowiada się bardzo dobrze.

  OdpowiedzUsuń
 4. Idealnie sprawdza się w roli prezentu.

  OdpowiedzUsuń
 5. Lubię te Twoje mangowe wtorki.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl