Dawno temu w telewizji, czyli lata 90 na polskich ekranach.

 Dzień dobry w deszczową środę. Taka pogoda sprawia, że nostalgia sama nasuwa się na myśl, dlatego dzisiaj chciałabym Wam zaprezentować ciekawa propozycje od Wydawnictwa Literackiego.Dawno temu w telewizji.

Wychowałam się w latach 90, więc wszystko, co jest związane z tamtym okresem nie jest mi obce. Dlatego nie mogłam sobie odmówić lektury książki Kamila Bałuka.

Czy dowiedziałam się czego nowego i rewolucyjnego? Nie, ale miło spędziłam czas. Przypomniałam sobie kultowe polskie seriale oraz aktorów, którzy w tamtych czasach byli popularni. 

Całość ma formę wywiadów, z których możemy dowiedzieć się więcej na temat tego jak były tworzone treści telewizyjne w latach 90tych. 

Jednak jeśli miałabym być szczera to Dawno temu w telewizji ma dla mnie bardziej formę streszczenia niż wywiadu poszerzającego moja wiedzę na konkretny temat. Owszem, autor wybrał ciekawe postaci, tj Fejbusiewicz, Kawalec, czy Barciś, ale miałam wrażenie, że to tylko kolejny raz odrodzone wypowiedzi, a nie nowe, ciekawe informacje.

Z drugiej strony do tematu kultowych lat 90ttch powraca się tak często, że trudno dodać coś nowego, a przedstawiony obraz jest tak doklanyz , że nie ma czego dodawać.

Niemniej jednak lektura Dawno temu w telewizji jest przyjemna w odbiorze.

Doszukalam się informacji, że autor stworzył podcast o tym samym tytule, ale nie wiem jaki związek ma z książką, czy jest to uzupełnienie, czy może spisane treści, które Kamil Bałuk opublikował jakiś czas temu w internecie

Zgarnąć z półki?

Tak jak Wam wspominam ta książka jest naprawdę przyjemna w odbiorze. Patrząc na nią przez sentymentalny pryzmat, nie mogę odmówić jej rzeczowości i realności. Dlatego mogę śmiało polecić ja wszystkim który mają ochotę na taką podróż do przeszłości 

Komentarze

Prześlij komentarz

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl