Sixtine. Pies z mroku - recenzja.

 Piątek. Przede mną szalony weekend. Jedziemy na wesele do znajomych. Pomimo tych wszystkich przygotowań i wydatków, cieszę się, że będziemy mogli trochę poszaleć. A Wy jakie macie plany na weekend?

Dzisiaj postanowiłam przedstawić Wam kontynuację serii, która skradła moje serce. Jest w niej wszystko, czego potrzeba do ekscytującej historii - piraci, duchy, skarb i... Sixtine. Pies z mroku.

Całkiem niedawno (bo w czerwcu) miałam okazję przedstawić Wam tę serię. Sixtine jest dziewczyną o niezwykłych zdolnościach - widzi duchy. Jej niewidzialni przyjaciele to piraci, którzy pomagają jej uporać się z różnymi, codziennymi problemami. Sixtine np. doskonale włada szablą i potrafi przekradać się niczym ninja. Wszystko fajnie, ale te umiejętności nie pomogą jej w powtrzymaniu banku przed konfiskatą jej domu. Kiedy pewnego dnia wykrada z muzeum skarb, jej życie całkiem się zmienia.

W najnowszym tomie przygód Sixtine możemy dowiedzieć się czegoś więcej o świecie duchów oraz różnych mniej lub bardziej skomplikowanych relacjach łączących. Druga część tej historii wydaje się trochę bardziej mroczna . Okazuje się, że Sixtine jest w niebezpieczeństwie. Ktoś na nią poluje! Czy głównej bohaterce uda się wybrnąć z opresji? Jakie tajemne moce posiadła przebywając z duchami ? I czy uda jej się uratować ukochany dom? Tego wszystkiego będzie można się dowiedzieć z najnowszej części Sixtine. Pies z mroku.
Chyba jestem za stara na takie teksty, dłuższą chwilę zajęło mi zrozumienie o co chodzi z "kontrolą migdałków" ;-).


Zgarnąć z półki?

Sixtine to komiks zdecydowanie dla trochę starszych dzieci, więc moje maluchy nie do końca były zainteresowane tą historią (zbyt skomplikowane wątki). Ja natomiast bawiłam się świetnie i myślę, że młodzieży (nawet na młodszej tak 8/9+) też spodobałaby się ta historia. Są w niej prawdziwy (co z tego, że nie żywi ;-)) piraci! 

 • Seria/cykl: Sixtine. Pies z mroku.
 • Scenarzysta: Frédéric Maupomé

 • Ilustrator: Aude Soleilhac

 • Tłumacz: Marek Puszczewicz

 • Data premiery: 13.07.2022

Komentarze

 1. Bardzo podoba mi się ta komiksowa seria.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jest się czym zainteresować w wolnym czasie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Siostra bardzo lubi ten cykl. Jest zachwycona jego lekturą.

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne wydanie jest niezwykle istotne. Ciekawa treść to również zaleta.

  OdpowiedzUsuń
 5. Niewątpliwie warto polecać dalej tę komiksową serię.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl