Harley Qiunn. Piękna katastrofa - recenzja powieści graficznej.

 Ciemną nocą, borem lasem przybywam do Was z kolejną recenzją. Jak zawsze przygotowałam dla Was coś niezwykłego. Tym razem zapraszam na powieść graficzną Mariko Tamaki, autorki, która pokazała już, ze potrafi fajnie oddać klimat Uniwersum DC. A że tym razem postanowiła przedstawić jedną z najciekawszych postaci... musiało wyjść z tego coś fajnego ;-).


Harley Quinn. Piękna katastrofa.

Gotham to nie jest przyjemne miejsce. Nigdy nie było i chyba nigdy nie będzie. Dlatego, kiedy piętnastoletnia Harleen Quinzel trafia do tego miasta z paroma dolarami w kieszeni, nic nie zapowiada, że życie w końcu się do niej uśmiechnie. Mimo wszelkich przeciwności, Harleen poznaje ludzi, którzy szybko stają się dla niej bliżsi niż własna rodzina. Czy głównej bohaterce uda się uratować nowych przyjaciół, jakich wyborów dokona aby wyjść z opresji? A może widząc zbliżającą się porażkę przejdzie na stronę tych złych? Kto wie? Jedno jest pewne, przy tej powieści graficznej nie można się nudzić.


Harley Qiunn.

Jest to postać już w tym momencie kultowa. Podoba mi się, że nie ma określonego typu, który by ją określą. Dzięki temu może wcielić się w nią zarówno zarówno Margot Robbie jak i Lady Gada. Tak samo jest z komiksami i powieściami graficznymi. W tej konkretnej historii mamy do czynienia z młodą Harleen, która dopiero kształtuje swoją osobowość. Jak nieoczekiwane i często trudne wydarzenia wpłyną na tę młodą i tak już dość pokręcona osobę? Moim zdaniem warto się przekonać.

Zgarnąć z półki?

Bardzo lubię sięgać po powieści graficzne. Wszystkie te alternatywne historie postaci, które dobrze się zda, fajnie wzbogacają ich profile. Dodatkowo nie można zapominać o niesamowitych ilustracjach, która na długo zapadają w pamięci. Dlatego bardzo Wam polecam.

 • Seria/cykl: DC POWIEŚĆ GRAFICZNA 13+

 • Scenarzysta: Mariko Tamaki

 • Ilustrator: Steve Pugh

 • Tłumacz: Alicja Laskowska

 • Data premiery: 10.08.2022Komentarze

 1. Z przyjemnością zagłębiłam się w tę historię.

  OdpowiedzUsuń
 2. Lektura tego wydania była dla mnie prawdziwą przyjemnością.

  OdpowiedzUsuń
 3. Powieści graficzne to świetne propozycje czytelnicze.

  OdpowiedzUsuń
 4. Będę miała ją na uwadze na przyszłość.

  OdpowiedzUsuń
 5. Warto polecać ją dalej, skoro jest świetna.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl