Diabełki. Zabawy nie z tej Ziemi - recenzja komiksu Dutto od Egmont.

 Witajcie! Nie było mnie parę dni, ale miałam tak zakręcony czas, że sama ze sobą mijałam się gdzieś w biegu i przyznam Wam szczerze, że czuję jak zaczyna brakować mi sił. No, ale nie długo weekend, więc na pewno... wymyślę sobie jakieś nowe zadanie ;-). A tak serio to tym razem naprawdę mam zamiar odpocząć i nabrać sił. A Wy, jakie macie plany? Może... szusowanie na nartach ;-)?

Dzisiaj mam dla Was recenzję komiksu, który... z jednej strony napawał mnie lekkim niepokojem, z drugiej świetnie się przy nim bawiłam. Zapraszam na recenzję Diabełków.


Diabełki. Zabawy nie z tej Ziemi.

Już po okładce wiedziałam, że nie będę się nudzić. Dwójka dzieci, kot i armagedon dookoła, skąd ja to znam ;-). Dlatego kiedy zasiadłam do lektury trochę się zlękłam, kiedy zobaczyłam ile dzieci mogą jeszcze wymyślić... psotnego. Trochę się bałam oddawać ten komiks w ręce moich... pociech ;-).

Nina i Tomek to dzieci pełne energii i pomysłów. I chociaż ich zabawy nie zawsze (a w zasadzie to chyba nigdy) nie podobają się dorosłym, oni nie zaprzestają w prześciganiu się w wymyślaniu nowych psot. Humoru (jakby go było mało) dodaje kot, który na przekór swoim właścicielom jest strasznie leniwy.


Powiem Wam, że naprawdę fajnie bawiłam się przy Diabełkach. Ta seria bardzo kojarzy się z Titeufem, którego kiedyś namiętnie oglądałam (niestety nie było mi dane poznać wersji komiksowej). Dzieciaki psocą, mniej lub bardziej. Czasami specjalnie, czasami po prostu próbują nowych rzeczy. Czasami bywa śmiesznie (sama mam zdjęcia swoich dzieci wymazanych od stóp do głów sudacremem, czy flamastrami), innym razem mniej. Jako rodzice musimy być przygotowani na wszystko i właśnie ta seria pokazuje na jak wiele ;-).


Zgarnąć z półki?

Chociaż jak widzicie komiks powstał już jakiś czas (nie wnikajmy w szczegóły, 2004 wcale nie był tak dawno!) to nadal cieszy się wielką popularnością i bardzo się cieszę, że Świat Komiksu zdecydował się na wydanie tej serii w Polsce. Mam nadzieję, że Diabełki zyskają nie mniejszą popularność jak w innych krajach, bo to naprawdę fajny komiks.

 • Seria/cykl: KOMIKSY SĄ SUPER!

 • Scenarzysta: Olivier Dutto

 • Ilustrator: Olivier Dutto

 • Tłumacz: Maria Mosiewicz

 • Data premiery: 23.03.2022Komentarze

 1. W długi weekend chętnie skuszę się na odpoczynek. Komiks jest super.

  OdpowiedzUsuń
 2. Przygoda z komiksem zapowiada się fantastycznie, namówię do jego poznania moją młodą czytelniczkę. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jest się na co skusić w wolnym czasie w przyszłości.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl