Gigant poleca. W obronie Kaczogrodu 1/2022 - recenzja.

 Wtorek. Miałam dzisiaj bardzo intensywny dzień, czyli dokładnie taki, jak lubię najbardziej. Ogólnie cały tydzień zapowiada się pracowicie, co jeszcze bardziej dodaje mi siły i odpowiedniej motywacji. A Wam jak minął pierwszy dzień marca?

Dzisiaj chciałabym Wam zaprezentować najnowszy tom komiksu Gigant poleca. Jak zawsze nie zabraknie emocji, porywających zwrotów akcji i humoru. Zapraszam na recenzję.


 Gigant poleca. W obronie Kaczogrodu.

Lektura Giganta stała się pewnego rodzaju rytuałem. Zazwyczaj zasiadam w niedzielę po śniadaniu przy kubku kawy i rozkoszuję się lekturą. Domyślałam się, że kobieta w moim wieku może dość nietuzinkowo wyglądać z Gigantem w dłoni, ale co tam ;-). Ciągle czuję połączenie z moim wewnętrznym dzieckiem (zewnętrznymi też ;-)), więc jestem usprawiedliwiona.

W tym tomie znalazło się wiele porywających historii, zaskakujących zwrotów akcji i humoru. Jednak dla mnie to część szczególna, ponieważ występuje w niej jedna z moich ulubionych postaci - Magika De Czar. Fani serii na pewno ją kojarzą, a Ci, którzy nie mają pojęcia o kim mówię, już wyjaśniam, jest to taka zła czarownica, która ciągle stara się szkodzić Donaldowi i jego rodzinie. Tym razem jednak to ona będzie miała kłopoty i to... całkiem poważne.Humor.

Nie ma Giganta bez humoru. Co prawda żarty, które są w nim zawarte nazwałabym niewyszukanymi, ale najważniejsze jest to, że bawią. Gigant mimo, że jest komiksem dla dzieci łamie pewne pewne stereotypy po prostu je wyśmiewając. Nie wiem, czy dzieciaki rozumieją wszystkie takie żarty, ale jest to dodatkowa gratka, dla rodziców, którzy (nie mówcie mi, że nie ;-)) też czasami sięgają po giganta :-).


Zgarnąć z półki?

Powiem Wam, że fajnie zaczął się Gigant w tym roku. Ja bawiłam się bardzo dobrze, także bez wyrzutów sumienia mogę polecić zarówno tę konkretną część jak i całą serię :-).

Tytuł:              W obronie Kaczogrodu.

Seria:              Gigant poleca.

Wydawnictwo:  Egmont

Premiera:         25.01.2022Komentarze

 1. Ja nie lubię takich intensywnych dni, to dla mnie za duże tempo.
  Komiks super!

  OdpowiedzUsuń
 2. Paulina Kwiatkowska1 marca 2022 14:38

  Ta seria komiksów jest naprawdę świetna i na pewno znajdzie swoich odbiorców.

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię tych bohaterów, więc będę polecać tę komiksową serię dalej.

  OdpowiedzUsuń
 4. Miło spędziłam czas z tą lekturą i czekam na kolejny tom.

  OdpowiedzUsuń
 5. Będzie się w czym zaczytać w wolny wieczór. Dziękuję za polecenie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nigdy nie byłam fanką Kaczora Donalda, ale pamiętam, że za czasów mojego dzieciństwa też były komiksy z nim w roli głównej ♥

  OdpowiedzUsuń
 7. Dzieciaki szaleją w mojej bibliotece za komiksami o Kaczorze Donaldzie!

  OdpowiedzUsuń
 8. Niesamowite, że znów nastąpił powrót do tych zabawnych kaczek i Kaczora Donalda :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Kaczorowe przygody podobają się dzieciakom i dorosłym , dla każdego okraszone humorem niezwykłe historie. :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Moje zdjęcie
Skarby na półkach
Kobieta, Żona, Matka. Piszę o tym co myślę, i robię. Najczęściej czytam książki i staram się aby moje dzieci wiedziały, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie przed ekranem. Kontakt: skarbynapolkach@gmail.com kontakt@skarbynapolkach.pl